ne 4.10.2015 |

Zápas Frýdek Místek - Hranice

Výborná obrana, brankář Pohludka a kanonýr Petrovský. To byl recept Frýdku-Místku na nedělní vítězství nad Cementem Hranice. V televizním zápase domácí házenkáři nastoupili do hry koncentrovaně a od úvodních minut tahali za delší konec. Střelecky se nejvíce ukazovali Petrovský s Rajnohou, proti nim nejvýrazněji hranický křídelník Mičkal. Na začátku druhé půle si Frýdek-Místek vypracoval pětibrankový náskok (20:15) a nemalou měrou se na tom podílel brankář Pohludka. Po delší odmlce se znovu představil jako strážce sítě extraligového týmu a hned se tučným písmem podepsal pod výhru Frýdku-Místku v tomto zápase a dočasné vedení frýdeko-místeckých házenkářů v tabulce extraligy. Hranice se pak sice ještě několikrát dotáhly na rozdíl dvou branek (21:19), závěr ale patřil domácím, kteří deset minut před koncem znovu zvedli svůj náskok na šest gólů a vedení už uhlídali až do konce utkání.

Aleš Chrastina, trenér SKP Frýdek-Místek: „Z naší strany to byl výborný zápas. Gólman Pohludka ve spolupráci s obranou předvedli velmi dobrý výkon. V útoku jsme byli efektivní, v našem týmu byla vidět velká bojovnost.“

Libor Hrabal, trenér Cementu Hranice: „Ve Frýdku se bude těžce vyhrávat a my jsme to nedokázali překonat. Naše obrana nebyla tak agresivní. Frýdek má sehraný tým, ne náhodou minulý rok hráli ve vyšších patrech tabulky.“