ne 7.2.2016 |

Do letošního roku jsme vstoupili vítězně.

První letošní extraligový zápas jsme zvládli dobře. V důležitém souboji s Jičínem jsme si připsali dva body a notně jsme si i vylepšili skóre. Zvítězili jsme totiž o jedenáct branek. A vzhledem k tomu, že Lovosice, které jsou právě společně s Jičínem našimi nejbližšími konkurenty v souboji o co nejlepší pozici do play off, včera porazily Litovel, bylo toto vítězství nesmírně důležité

Hned od začátku nasadili hosté na Slávka Mlotka osobní obranu a v průběhu utkání se k ní nejednou vraceli. Naštěstí nebyla příliš účinná a my se záhy ujali vedení po brance Honzy Užeka. Hosté ale brzy kontrovali z ruky Krále. Na naší straně si po své neproměněné sedmičce spravil chuť třemi brankami z rychlých útoků v řadě spravil Lukáš Frančík. Tak jsme se přetahovali až do 12. minuty s hosty o vedení a stav byl vyrovnaný 5:5. V následujících sedmi minutách vytahoval ale míče ze své sítě pouze hostující Machalický a my se tak ujali vedení 9:5. Dá se říct, že od té doby jsme měli utkání ve svých rukou.

Tento náskok jsme totiž už nepustili a průběh utkání jsme více méně kontrolovali. Velkou měrou se o to zasloužili Veřmiřovský, který se stal nejlepším střelcem utkání spolu s Frančíkem a také oba pivoti - Hanisch a Jan Užek, kteří odvedli dobrou práci jak v obraně tak v útoku. Dobře zachytal i Kuba Lefan v brance.

Malé polevení přišlo se začátkem druhého poločasu. Do něho jsme nastupovali s náskokem pěti branek. Prvních osm minut vyhráli hosté 3:1 a náskok se tak smrskl na pouhé tři branky. Tehdy si naše lavička vzala time out a ten evidentně zabral. Opět jsme přidali na důrazu a nasazení a další snížení jsme už nedovolili. Naopak. Náskok začal opět narůstat v náš prospěch a v poslední desetiminutovce už docházely hostům síly a rozdíl ve skóre stále narůstal. Nakonec jsme vyhráli o jedenáct branek a dokonale jsme tak odčinili podzimní porážku 22:31 z palubovky Jičína.

Další utkání nás čeká v sobotu 13.2. v Litovli a na domácí palubovce se představíme v neděli 21.2. v utkání se Zlínem. Z těch dvou utkání bychom chtěli získat čtyři body a vylepšit si tak své umístění v tabulce extraligy.

Roman Farář, prezident HCB: „Potvrdili jsme dobrou formu, která má vzrůstající tendenci. Věřím, že nám vydrží ještě do dalších utkání a my se posuneme z osmého místa směrem nahoru. To je důležité s ohledem na postavení před paly off“.

Aleš Babák, trenér HBC Ronal Jičín: „Zasloužené vítězství Karviné, my jsme se drželi pouze 45 minut. Rozhodujícím prvkem bylo to, že jsme neuhlídali Veřminovského s pivotem. Poté nám ještě docházely síly, což se ukázalo především na konci utkání. Domácí toho nakonec využili na navýšení vedení na konečných 11 branek“.