út 27.9.2016 |

I starší dorostenci odjeli z Nového Veselí bez bodu

Domácí celek se opírá o reprezentačního dorosteneckého gólmana Studeného a další hráče reprezentačního výběru do 19 let Přibyla, Skalického a Valoška. Vzhledem k dostupnému videozáznamu jsme si zmapovali hráče a hru soupeře. Celý týden jsme se důkladně připravovali na hru Nového Veselí. Po výhře ve Strakonicích začali naši kluci v Novém Veselí s velkou bojovností a odhodlaností opět zvítězit. Začátek utkání a celý první poločas nám vyšel podle našich představ. Hráči dodržovali taktické pokyny, dařilo se nám prosazovat v útoku, reprezentačního gólmana Studeného, jsme ve 20 minutě posadili na střídačku, k tomu dobře bránili a nakonec vyhráli poločas 15:13. Nebýt pár individuálních chyb, mohlo být poločasové skóre v náš prospěch ještě větší.

O poločase jsme hráčům zdůrazňovali, že je třeba v podobném duchu odehrát i druhý poločas. Začátek druhého poločasu i celý druhý poločas jsme však odehráli úplně v opačném duchu než ten první. Na začátku druhé půle jsme měli výhodu míče a k tomu přesilovou hru. Místo, abychom soupeři odskočili na ještě větší gólový rozdíl, tak přesilovku jsme po zbytečných ztrátách v útočné fázi prohráli 2:0. Soupeř vyrovnal, k tomu přidal v dalších minutách 3 branky a otočil skóre na 18:15 ve svůj prospěch. Hráči se zapomněli v šatně. Během prvních 10 minut v druhé poločase jsme měli zbytečných a někdy až neuvěřitelných celkem 10 technických ztrát míče. Celý druhý poločas jsme již jen dotahovali náskok domácích a ani jednou se nám nepodařilo vyrovnat. Nejblíže jsme měli šanci za stavu 21:19, ale opět přišli především zbytečné ztráty míče, k tomu se přidala špatná střelba a domácí následně odskočili na 24:20. Nakonec jsme prohráli 30:28. V druhém poločase jsme neuhlídali především Skalického, který nám vsítil celkem 11 branek z toho 8 v druhém poločase.

I s odstupem času nás tato prohra mrzí, jelikož jsme mohli v Nové Veselí uspět, ale celkově s 20 technickými ztrátami míče a průměrnou střelbou některých hráčů především v druhém poločase to jde těžko. Hráči si musí uvědomit, že házená má 2. poločasy nikoliv jen jeden. V dalším kole nás čeká soupeř, který úvodní dvě kola vyhrál a to tým z Jičína. Poprvé se představíme doma, soupeř bude silný, hráli jsme s ním v přípravě, ale povinností jsou 2 body.