ne 8.2.2015 |

Porazili nás Vojta Petrovský s Víťou Pyškem

V dnešním duelu s Frýdkem Místkem, kde jsme chtěli určitě uspět, nás porazili zejména naši bývalí hráči. V poli to byl neudržitelný Vojta Petrovský, autor 19! branek a v brance Víťa Pyško, který naopak trápil naše střelce. Při vší uctě ke zbytku kádru FM, byli tito dva hráči hlavními strůjci naší porážky.

Tento zápas se smutným koncem se nezačal vyvíjet vůbec špatně. Ujali jsme se vedení z ruky nové posily Ivkoviče. Dařilo se Lefanovi v brance a v deváté minutě jsme vedli 5:3. Ještě v 16. minutě to bylo 8:6 pro nás. Zdálo se, že máme navrch. Pak přišel ale zlom. K výbornému výkonu se rozchytal Víťa Pyško (pomohli jsme mu k tomu nepřesnou střelbou) a k ještě lepšímu výkonu se rozehrál Vojta Petrovský. Tomu jsme k tomu bohužel pomohli laxností v obraně. Dá se říct, že si Vojta dal branku kdy chtěl.

Mezi 16. a 25. minutou domácí otočili průběh zápasu, když ze stavu 6:8 bylo rázem 14:9 a převzali tak pomyslné otěže utkání. Za těchto 10 minut jsme dokázali vsítit pouze jednu branku zejména díky nepřesné střelbě a nedůrazu v útoku. Ke konci poločasi jsme přece je protrhli tuto černou sérii a po brankách Gelnara, Veřmiřovského a Honzy Užeka jsme přece jen šli do šaten za jakž takž přijatelného stavu 17:14 pro domácí.

Přítomní karvinští fandové doufali v to, že po nástupu do druhé půle, se hráči přece jen otřepou s pomyslné deky, která na nich ležela na konci první půle a rychle tento náskok zlikvidují. To se ale nestalo. Spíše naopak. Mezi 35. a 40. minutou svou další šňůrou pěti branek domácí v podstatě definitivně rozhodli a nám nezbyli nic jiného, než se pokusit korigovat a dohrát utkání se ctí. Vojta Petrovský ale pokračoval ve svém galapředstavení a nepomohly ani časté výměny gólmanů v naší brance.

Po předpokládaném vítězství Jičína s Přerovem, jsme se tak dostali až na deváté místo tabulky. Takže je před námi ve zbytku základní části nelehký úkol - postup tabulkou vzhůru a dostat se tak do play off.

Aleš Chrastina, trenér týmu SKP Frýdek-Místek: „Jsme rádi za body, protože ve zbývající části sezóny je každý zápas důležitý. O první osmičku se momentálně uchází devět týmů. Hráli jsme dobře v obraně, Vít Pyško chytal výborně, v útoku nám to taky vycházelo. Musíme takhle pokračovat i v dalších zápasech, dva body jsou fajn, ale my jich potřebujeme více."

Jaroslav Hudeček, HCB OKD Karviná: „Nejsme spokojení, jelikož jsme do Frýdku-Místku jeli minimálně pro bod a chtěli jsme překvapit, když tady vyhrála i Dukla. My jsme v zápase úplně vypadli z role, když se domácí dostali v první půli do vedení. Neplnili jsme taktické pokyny, které jsme si dali před zápasem. Nechci snížit výkon hráčů Frýdku, ale v podstatě nás dneska porazili dva hráči - a to Petrovský s Pyškem. Je to naše kolektivní ostuda."