ne 22.2.2015 |

V Brně jsme vybojovali remízu, sahali jsme ale po vítězství

Do Brna jsme jeli k utkání devatenáctého kola s vědomím důležitosti pro oba týmy. Oba totiž body potřebovaly jako sůl pro postup do bojů play off. Nakonec se po dramatickém průběhu body dělily byť k jejich zisku jsme před koncovkou měli blíže my.

Včerejší utkání v hale na Vodové v Brně bylo velmi dramatické a až na krátké pasáže se nepodařilo žádnému z týmů vytvořit si byť jen malý náskok. Po prvních dvou brankách domácích z ruky Jozefa Hantáka jsme totiž rychle srovnali a pak se týmy přetahovaly o vedení. Nám se sice na začátku příliš nedařila střelba a v obraně jsme naopak nechávali domácím více prostoru než by bylo zdrávo ale v průběhu zápasu se tyto činnosti zlepšovaly a hráči hráli s nasazením, kolektivně a v brance se rozchytal k dobrému výkonu Kuba Lefan.

Poločas skončil vyrovnaně 13:13 a tento stav odpovídal rozložení sil na hřišti. Stejný průběh pokračoval i druhé půli. S přibývajícím časem jsme získávali trochu navrch. Rozstřílel se zejména Ivkovič (autor 10 branek) a v padesáté minutě jsme vedli o čtyři branky. Do posledních deseti minut jsme tedy vstupovali výrazně lépe naladěni.

Ještě v 54. minutě jsme pořád vedli o čtyři (26:22) a trenér Hudeček si vzal taktický time out. Ten se ale bohužel ukázal být spíše kontraproduktivním, když hned po něm domácí obrátili vývoj utkání, vyrovnali na 26:26 a minutu před koncem jsme jim nabídli, svou další technickou chybou, šanci jít dokonce do vedení. Ti se ji chopili a Hubáček skóroval na 27:26. Čekala nás tak těžká poslední minuta ve které jsme chtěli zachránit aspoň bod. To se povedlo. Po pěkné přihrávce od Veřmiřovského se dostal do šance na brankovišti Honza Užek. Při střelbě byl ale faulován a byla nařízena sedmička. K té se postavil Ivan Ivkovič a přesnou ranou k tyči nedal Bavlnkovi šanci.

Zrodila se tak remíza, která může být pro oba týmy velmi důležitá. Zbývají už totiž jen tři kola do konce základní části a každý bod může mít velký význam pro postup do bojů play off.

Další utkání nás čeká v pátek večer na domácí palubovce. Budeme hostit Zlín, který dnes překvapivě porazil Jičín. Takže můžeme opět očekávat tuhý boj, ve kterém ale nemůžeme připustit nic jiného než zisk dvou bodů.

Přijďte nám tom pomoct!

Andrej Titkov, trenér KP Brno: „Z naší strany to byl zápas promarněných šancí. Byli jsme velmi nedisciplinovaní. Jsem rád, že v závěru utkání se hráči dokázali vzchopit a vybojovat alespoň bod. Samozřejmě, kdyby byly dva, byli bychom radši."

Jaroslav Hudeček, trenér Baníku Karviná: „Za získaný bod jsme samozřejmě rádi, ale vzhledem k průběhu hry, kdy jsme vedli 24:20 a ztratili vedení, bych neměl být spokojený. Kluci se prezentovali tak, jak by měli. Minulá utkání jsme odehráli hanebně. Náznak posunu tu je, tak věřme, že se promítne do dalších utkání."