čt 11.2.2021 | Redakce

Desáté vítezství v řadě

Ve středu 10.2.2021 se na naší palubovce dohrávalo sedmé kolo extraligy a v něm jsme hostili tým SKKP Brno. Tým, který přivedl řadu zahraničních posil a má určitě vyšší ambice, než je současné desáté místo v tabulce.

Začátek patřil na obou stranách dobrým obranám a útočníci měli nějakou dobu problém se prosadit. Hosté poprvé skórovali ze sedmičky ve druhé minutě a náš střelecký účet otevřel Skalický až na konci čtvrté minuty. Ještě v sedmé minutě byl stav jen 2:1 v náš prospěch pro domácí ale potom už začalo skóre přece jen růst rychleji. Zejména přibývaly branky do sítě hostů. V sedmnácté minutě zvyšoval Nedoma z rychlého útoku už na 9:3 a měli jsme našlápnuto k zisku obou bodů. Právě naše dobře fungující obrana nutila hosty ke ztrátám míčů a tyto jsme pak trestali z rychlých protiútoků. Střelecky se dařilo oběma křídlům, jak Nedomovi, tak Skalickému. Přes veškerou snahu hostů, kteří pořád hráli aktivně a rychle dopředu, jsme si vytvořili do přestávky náskok devíti branek, a i ve druhé půli jsme na palubovce dominovali.

Došli jsme si tak bezproblémově pro vítězství rozdílem čtrnácti branek a už v sobotu 13. 2. 2021 si oba týmy dají odvetu, tentokrát na brněnské palubovce.

Michal Brůna, trenér HCB Karviná: „Výsledek vypadá jednoznačně, ale nejsem úplně spokojený. Udělali jsme hodně technických chyb, které normálně neděláme. Takže dobrý je výsledek, ale ty chyby v útočné fázi byly úplně zbytečné. Odevzdávali jsme soupeři zbytečně balóny. Svou šanci dnes výborně využil Artur Urbaňski, který po příchodu hned třikrát krásně skóroval a také Petr Mokroš poté co přišel do brány, tak se okamžitě chytil a měl dobré zákroky. Chvílemi byl zápas zbytečně nervózní a hráči se tam trochu pošťuchovali. Teď se musíme odpovědně připravit na úplně jiný zápas v Brně, protože domácí nám tam budou chtít určitě všechno vrátit.“

Pavel Hladík, trenér Brna: „Hráli jsme devátý zápas v třiceti dnech, máme čtyři zraněné a už je toho na nás hodně. Jsme už unavení a i díky těm zraněním nás není moc na střídání. Karviná hrála teprve třetí nebo čtvrtý zápase letos, má výborný tým, jeden z nejlepších u nás. Teď nás čeká v sobotu poslední zápas této náročné série a musíme se ještě na tu odvetu poctivě připravit. “