so 12.9.2020 | Redakce

I druhý letošní zápas jsme zvládli

Asi si dobře pamatujete, že jsme v Hranicích letos 29. února v rámci dvacátého kola Strabag Rail Extraligy prohráli 29:24 a tak jsme věděli, že se na zápas musíme dobře připravit a nic nesmíme podcenit.

Do utkání vstoupili lépe domácí, když se hned v první minutě prosadil Honza Mucha. My se na začátku nemohli prosadit a brankový půst prolomil ve čtvrté minutě Dominik Solák. Ale i dál měl navrch spíše domácí, kteří se dokázali prosazovat častěji než naši borci. V osmé minutě zvyšoval na 3:1 pro domácí svou druhou brankou v utkání znovu náš odchovanec Mucha. Nám to v útoku i dále skřípalo a domácí brankář Kučerka si připisoval úspěšné zákroky. Vzhledem k tomu, že ani naše obrana domácím příliš nedovolila, narůstalo skóre i nadále dost pomalu. Ve třicáté minutě snižoval Vojta Patzel na 11:10 a do šaten se šlo za tohoto těsného stavu.

Ve druhé půli jsme začali lépe než v první ale obrany a brankáři měli i nadále navrch nad útoky. Až ve 34. minutě jsme srovnali na 11:11, když se nadvakrát prosadil Ondra Skalický. Od té doby jsme už domácí do vedení nepustili a pomalu ale jistě se jazýčky vah tohoto zápasu nakláněly v náš prospěch. Ve 45. minutě jsme už vedli 18:14 a za hlasité podpory našich fandů jsme kráčeli za ziskem dvou bodů. Rozstřílela se zejména naše letní posila Vojta Patzel, který se nakonec s osmi brankami stal našim nejlepším střelcem. Začala i lépe fungovat spolupráce středních spojek Mlotka či Růži s Užekem na pivotu a náskok dále narůstal. V 53. minutě svítilo na světelné tabuli skóre 18:26 a byl čas pustit do hry mladší hráče. Po prostřídání ale domácí přece jen dokázali korigovat a konečný výsledek byl 25:28 v náš prospěch.

Ve třetím kole přivítáme na naší palubovce rivala ze Zubří, který si po omlazení zatím nepřipsal ani bod a tak určitě bude chtít tuto sérii protrhnout u nás. Přijďte povzbudit naše hráče i v tomto důležitém duelu.

Jaroslav Hudeček, trenér TJ Cement Hranice: ,,Dnes jsme narazili na Karvinou, která je společně s Plzní jednoznačným adeptem na titul. Byl to velice těžký a nepříjemný soupeř, ale myslím, že se nemáme za co stydět. Určitě jsme se na dnešní zápas dobře připravili, bohužel jsme stejně jako v Plzni selhali v určitých momentech utkání. Bylo to jednoznačně na začátku druhého poločasu, kdy jsme nezvládli prvních deset minut. Paradoxní je, že jsme si to prohráli v našich přesilovkách. První přesilovku jsme prohráli 2:0 a druhou dokonce 3:0. Tím jsme nabili soupeři, aby se dostal do vedení a pak už se karvinští uklidnili. I když jsme, naší riskantní hrou sedm na šest pomalu snižovali, už prostě toho času tolik nezbývalo.“

Michal Brůna: trenér HCB Karviná: ,,Všichni ví, že v Hranicích je těžká půda a specifická hala. Kdo tady domácí podcení, tak vždycky klidně může prohrát. My jsme tady padli minulý rok, takže jsme se pořádně připravovali. První poločas nevypadal z naší strany dobře, ale v druhém poločase jsme se zlepšili. Na konci zápasu jsme na hřiště poslali pár mladších hráčů, a to se hned ukázal rozdíl. Hranice prohrávaly už i o sedm ale nakonec to stáhly na tři branky.“