so 30.4.2022 | Redakce

Jdeme do finále! Duklu jsme porazili 3:0 na zápasy a tak postupujeme v nejkratším možném čase.

Pražané vstoupili do třetího duelu série s jasným cílem – vydolovat šanci a přesunout klání zpět do hlavního města. Podle toho vypadal také začátek zápasu. Hosté šli rychle do vedení a vsadili vše na jednu kartu. Hráli s enormním nasazením a ve veliké rychlosti. V 11. minutě měla Dukla už čtyřbrankový náskok. Na to reagoval trenér Michal Brůna oddechovým časem a ten pomohl. Hráči se trochu uklidnili a náskok hostů rychle stahovali.

Chvíli před zmíněným time-outem vystřídal Petr Mokroš, který cítil, že se mu nedaří tolik jako v předešlých dvou duelech a do branky pustil Nemanju Marjanoviče. A to se ukázalo být velmi dobrým rozhodnutím. Nemo se totiž brzo chytil, připisoval si jeden dobrý zákrok za druhým a i to pomohlo k postupnému obratu v utkání. V šestnácté minutě bylo srovnáno na 10:10 a ve 22. minutě jsme poprvé vedli 13:12, když skóroval po podařené individuální akci Vojta Patzel.

Od té doby už naši borci směřovali za výhrou. Dominik Solák ukončil brankou těsně před sirénou první půli, po přestávce pak další trefou načal tu druhou. Pražanům vstup do druhého poločasu nevyšel, Karviná v rozmezí 35. - 42. minuty nasázela pět branek v řadě. Duklu sice na chvíli nakopl time-out kouče Michala Tonara, ale náskok domácích se pouze ztenčil. Nakonec jsme vyhráli s přehledem i třetí utkání série 33:26 a slavíme postup do finále Chance PLAY-OFF Extraligy!

Na svého soupeře pro finále, které začíná o víkendu 14. - 15. 5. 2022 a bude se hrát stejným střídavým systémem jako semifinále, si musíme ještě nějakou dobu počkat, protože stav série mezi Plzní a Zubřím je po dvou utkáních 1:1. Třetí zápas se hraje v neděli 1. 5. 2022 na západě Čech a to budeme o trochu chytřejší v otázce, kdo ze zmíněných týmů bude mít k finále blíž.

Michal Tonar, trenér Dukly Praha: „Dnes jsme do toho vletěli, vedli jsme o čtyři branky, ale moment překvapení nám vydržel jen čtvrthodinku. Bohužel. Dneska se vedení o tři góly dá smazat během pár minut. Jakmile se Karviná dostala zase do toho svého strojového tempa, nedokázali jsme ji už zastavit. Po začátku druhé půle, který Karviné vyšel, se domácí chytli a my nedokázali prodat, co jsme měli natrénováno. Ono je to už dost složité, protože ty týmy se znají, moc nového už nenazkoušíte. V takových zápasech rozhodují maličkosti a sportovní forma jednotlivých hráčů. Musím říct, že Karviná postupuje zaslouženě, podávala během série lepší výkony. My jsme bojovali, za to určitě hráčům dík, kádr se nám zužoval, ale makali jsme. Takže poděkování týmu a gratulace Karviné. Sezona nám ale ještě nekončí, začne boj o bronzovou medaili.

Michal Brůna, trenér HCB Karviná: „Začátek jsme měli slabší, prohrávali jsme až o čtyři góly. Petržala tam měl zákroky, my trochu zaostávali. Vzali jsme si time-out, trochu jsem zvýšil hlas, ale řekl jsem hráčům, že se nic neděje, jen je třeba proměnit šance a rychle se vracet, protože oni poctivě běhali s námi. Před poločasem dal Solák důležitou branku a bylo to o tři a ne o dva. Důležité bylo i to, Peťa Mokroš sám slezl z branky, nechtěl tam za každou cenu stát, když mu to nešlo jako v prvních dvou zápasech. To je znak velkých hráčů. Nemo přišel do branky, hned se chytil a pokračoval ve výborném výkonu až do konce. Vůbec bylo důležité ve všech třech zápasech, že se nerozchytal Petržala a nepodával takové výkony jako proti Lovosicím. V té sérii zařídil postup skoro sám.“

Jan Blecha, křídlo Dukly Praha: „Začátek jsme měli výborný, hrálo se v obrovském tempu, ale potom nás asi trochu došlo a Karviná to otočila. Trochu nás mrzí, že jsme prohráli už ve třech zápasech, chtěli jsme se s Karvinou určitě poměřit ve více utkáních.

Matěj Nantl, spojka HCB Karviná: „Myslím, že na začátku jsme udělali trochu technických chyb. Trenér si vzal oddechový čas, řekli jsme si co zlepšit a to se povedlo. Potom už jsme to otočili. Tak jdeme do finále a uvidíme, koho dostaneme, je to celkem jedno, pokud chceme titul, musíme porazit každého soupeře.