po 15.5.2023 | Ivo Dudek

Plzeň doma odmítla ukončení série a budeme pokračovat ve středu u nás.

Třetí utkání finálové série se hrálo na západě Čech za stavu 2:0 pro nás. Očekávání fanoušků byla určitě vysoká, nicméně myslet si, že finále skončí 3:0 na zápasy by bylo přece jen hodně optimistické. Domácí si tentokrát průběh utkání pohlídali a odmítli tak konec sezóny.

Hned začátek utkání nám utekl. Plzeňští tentokrát vletěli do zápasu velmi rychle, během tři minut vedli 3:0 a my museli dotahovat. Domácí svými kombinacemi nacházeli až moc často volná okénka v naší obraně a dařilo se jim i zakončovat. My jsme sice svou bojovností ještě dokázali kontrovat, nicméně domácí měli pořád navrch a padalo dost branek. Naše obrana příliš nepomáhala Mokrošovi v brance a ten byl ještě v průběhu prvního poločasu vystřídán Galiou. Ani toto střídáni nezastavilo brankové hody a vývoj skóre naznačoval, že zápas bude opravdu bohatý na vstřelené branky. Dá se tak říct, že útoky předčily obrany.

Domácí si v prvním poločase vypracovali až pětibrankový náskok, ten jsme dokázali stáhnout na jedinou branku (15:14) ale do poločasu Talent znovu náskok navýšil na tři branky.

Se startem druhé půle jsme pomýšleli na obrat v utkání – vždyť tříbrankové vedení v házené ještě nic neznamená. Nicméně vývoj byl přesně opačný. Trápili jsme se v útoku, neproměňovali jsme šance a první přesnou trefu v druhém poločase jsme vsítili až v 37. minutě. To Ondra Skalický snižoval náskok domácích na 22:17. Ti si už tento náskok hlídali a v koncovce utkání ještě narostl na sedm branek.

Vítězství domácích ale jen prodloužilo sérii, není ještě konec a pořád vedeme 2:1 na zápasy! Můžeme tak o zisku titulu rozhodnout doma před plnou halou. Přijďte nás znovu podpořit, vyprodejme halu.

Vaše podpora z tribun našim hráčům ohromně pomáhá a věříme, že společně tak obhájíme titul Mistra ČR!

Prodej vstupenek na středeční domácí utkání bude spuštěn v pondělí 15. 5. 2023 ve 12:00 na našem webu.

Michal Brůna, trenér HCB Karviná: „Zápas se nám nepovedl. Neproměnili jsme hodně šancí, a to nám nedávalo možnost Plzeň dotáhnout na dostřel. Vedeme však stále 2:1 a ve středu se před našimi fanoušky v naplněné hale porveme o Titul.“

Jan Užek, pivot HCB Karviná:
„Těžko se to hodnotí hned tak brzo pozápase. Myslím, že v prvním poločase byl rozdíl v maličkostech – ztráty míčů, nedávali jsme nějaké vyložené šance. Věřím ale, že to doma urveme. Dnešek hodíme za hlavu, něco si k tomu řekneme a ve středu do toho jdeme znova. U nás je vždycky dobrá atmosféra ale my si taky vážíme každého fanouška, který přijel tady ať už z Karviné nebo odkudkoliv. Moc jim děkujeme.“