ne 25.4.2021 | Redakce

Po parádním výkonu jsme se ujali vedení 2:1

Třetí utkání semifinálové série mezi Baníkem Karviná a Lovci z Lovosic bylo dost odlišné od dvou předešlých, které byly velmi vyrovnané. Domácí tentokrát potvrdili své první místo po základní části a hosty celkem jednoznačně přehráli.

Karvinští vlétli do zápasu s velkou energií a hned v prvních minutách si vytvořili náskok pěti branek. V sedmé minutě zvyšoval Užek na 7:2 a tento náskok si pak domácí bez problémů hlídali. V dalších fázích prvního poločasu se hra trošku zklidnila, už neměla tak zběsilé tempo a Karviná si vybudovaný náskok udržela až do přestávky.

Nástup do druhé půle velmi připomínal začátek utkání. Naši hráči opět do něj vlétli a šňůrou čtyř branek utkání v podstatě rozhodli. Nedá se říct, že by se jen dohrávalo, hosté pořád bojovali, nicméně dnes to na rozjetý Baník nestačilo.Na poslední čtvrtinu nastoupil do naší branky Mokroš, který vystřídal dobře chytajícího Marjanoviče. Ale na výkonu to vůbec nebylo poznat, i Petr Mokroš totiž chytal výborně. Utkání nakonec skončilo o deset branek a lepší pozici před čtvrtým zápasem série si vybudovali Karvinští. Vzhledem k reprezentační přestávce bude semifinále pokračovat až 5. 5. 2021 a tentokrát to bude na palubovce Lovosic.

Michal Brůna, trenér HCB Karviná: „Podali jsme asi po šesti zápasech jeden z našich lepších výkonů. Hlavně v útoku, obrana ještě trošku haprovala. Lovosicím se až tak nedařilo, ale nechtěl bych snižovat náš výkon, myslím, že byl dobrý a doufám, že poslední utkání série bude v Lovosicích.“

Jan Landa, trenér Lovosic: „Dnes jsme to vítězství Karviné v podstatě dali. Nehráli jsme vůbec to, co jsme si řekli, chodili jsme do špatných prostorů a z toho pramenily naše chyby. Dnes se Karviné na to vítězství ani nějak nemusela nadřít.“

Ondřej Skalický, křídlo HCB Karviná: „Konečně jsme hráli to, co jsme si řekli, konečně jsme hráli svou hru. Zhustili jsme střed obrany a nenechali jsme moc z malé vzdálenosti střílet Jonssona, protože ho Nemo z dálky vychytá. V útoku se dařilo z dálky i přes pivoty, a tím jsme otevřeli prostor pro křídla.“

Jiří Bouček, spojka Lovosic: „Síly nám nedošly, ale my jsme to Karviné dneska darovali. V útoku jsme dělali jednoduché chyby a oni toho využili, dali nám strašně moc laciných gólů. Musíme se z toho poučit do příštího zápasu.

Dominik Solák, spojka HCB Karviná: „Sil už není moc, ale oba týmy to mají stejné. Možná jsme na tom trochu hůř, protože jsme měli pět náročných utkání se Zubřím, Lovosice v uvozovkách jen čtyři. Ale musíme se s tím popasovat. Je to play off. Trošičku se nám ulevilo, že to bylo tentokrát o něco klidnější. Když máte náskok, dohrává se utkání lépe, ale výhru bereme, i kdyby byla o jeden gól. V play off je jedno, jestli to je o deset, nebo o jeden. Hlavně jsme moc rádi, že se nám podařilo vyhrát.