so 4.12.2021 | Redakce

Postoupili jsme do osmifinále European EHF Cupu!

Na domácí palubovce jsme potvrdili náskok z prvního utkání na Kypru a bez větších problémů jsme postoupili mezi šestnáct nejlepších v EHF European Cupu.

Famagusta si byla dobře vědoma toho, že musí u nás vyhrát minimálně o šest branek a tak vše vsadila ne jednu kartu. Na začátku vlétli hráči hostů do utkání velmi agresivně se snahou rychle umazat manko. Chvíli jim to vycházelo, ale je třeba říct, jak později zhodnotil trenér Brůna, že zejména díky našim chybám v obraně. V sedmnácté minutě prvního poločasu svítilo na světelné tabuli skóre 7:9 pro hosty a to byl signál pro lavičku domácích k tomu, aby si vzala oddechový čas. Ten sloužil zejména pro uklidnění hráčů. Pokyny trenéra si naši borci vzali k srdci. Sice jsme ještě dostali jednu branku a hosté vedli nakrátko dokonce o tři, ale poté se začal vývoj hry i skóre měnit. Ve 23. minutě otáčel vedení na naší stranu svou čtvrtou brankou v utkání Vojta Patzel. Vedli jsme tak 11:10 a do přestávky jsme skóre navyšovali.

Parádně nám vyšla poslední minuta. V ní nejprve navyšoval na rozdíl tří branek krásnou ranou z dálky Urbański a po dalším z řady zákroků Nemanji Marjanoviče skóroval ještě téměř s poločasovou sirénou krásným podstřelem Dominik Solák.

Do šaten jsme tak šli s náskokem čtyř branek a dá se říct, že bylo o postupujícím rozhodnuto. Společně s náskokem z prvního duelu jsme totiž již vedli o devět branek a to už pro soupeře bylo téměř neřešitelné.

Vzhledem k tomu, že naši hráči pokračovali i v druhém poločasu v dobrém výkonu, bylo po několika minutách rozhodnuto i o vítězi. Hosté sice nic nezabalili a bojovali dále, ale naše dobrá a pohyblivá obrana jim nedovolila pomýšlet na nějaké snížení, natož na obrat. S blížícím se koncem náskok narůstal a to už v hale nikdo nepochyboval o tom, že nejen postoupíme, ale také, že tuto odvetu vyhrajeme. Dvacet sekund před koncem navyšoval aktivní David Růža už na jedenáct branek a hráči i fanoušci tak měli důvod oslavit letošní poslední vítězství na domácí palubovce. Do konce roku už totiž budeme hrát pouze na venkovních palubovkách. Doma se představíme vlastně právě až v dalším kole EHF European Cupu.

Postoupili jsme tedy do jarních kol zmíněného poháru a můžeme se těšit na to, jakého soupeře nám přisoudí los. Osmifinále se bude hrát o víkendech 12. – 13.2.2021 a 19. – 20.2.2021.

Děkujeme všem partnerům a především Moravskoslezskému kraji za podporu HCB Karviná v evropských pohárech!

David Růža, střední spojka HCB Karviná: „V prvním zápase jsme si udělali dobrý náskok a tak jsme do dnešní odvety mohli jít s klidem. Hráli jsme doma a tak jsme si odvetu užili, bylo to super. Na začátku jsme udělali zbytečné chyby v obraně a tak šli hosté do vedení. Chyb jsme se ale později vyvarovali a už to šlo. Sice jsme to náročné období, kdy jsme hráli středa - víkend zvládli, ale jsem rád, že už to teď bude trochu volnější."

Michal Brůna, trenér HCB Karviná: „Famagusta do zápasu vletěla aktivně, ale vycházelo jim to jen díky našim chybám. Udělali jsme v obraně hodně chyb jeden na jednoho a neproměnili jsme asi čtyři tutovky. Ale do konce poločasu kluci zabrali, utekli jsme na náskok čtyř gólů. V druhém poločase už jsme zápas kontrolovali a nepustili jsme hosty k ničemu. Myslím, že jsme zaslouženě postoupili.“