ne 22.11.2020 | Redakce

Povinné dva body z Maloměřic

V rámci jedenáctého kola extraligy jsme se utkali z posledním týmem tabulky z brněnských Maloměřic.

Tým Maloměřic vstoupil do zápasu s odhodláním napravit vysokou prohru z Plzně a hned na začátku se ujal vedení 2:0. To ale nemělo dlouhého trvání. Šňůrou pěti branek jsme otočili vývoj utkání a zanedlouho jsme si vytvořili náskok. Hodně se prosazovali hráči, kteří obvykle nenastupují od začátku v základu, ale tentokrát dostali příležitost. Přesnou mušku měli například Růža, Plaček nebo Široký.

Vedení narůstalo a domácí nestíhali bránit naše útoky. Ve čtrnácté minutě zvyšoval právě posledně jmenovaný na 6:11 v náš prospěch a domácí si vybrali oddechový čas. Ale ani ten nepomohl. Vedení narůstalo a v poločase svítil na světelné tabuli stav 10:19.

Druhý poločas pokračoval v nastaveném trendu, my rychle tahali hru dopředu a hrálo se na hodně útoků. Z toho pramenil vysoký počet branek v domácí síti ale i v té naši. Obrana mírně povolila v nasazení a hrálo se spíše rychle dopředu. Trenér Brůna využil situace k tomu, že pustil do hry všechny hráče z lavičky. Přesto jsme bez problémů dokráčeli pro zisk dvou bodů

Vít Musil, trenér Maloměřic: Z naší strany jednoznačná nespokojenost s výkonem, byla tam velká série technických chyb, po kterých jsme inkasovali snadné góly z rychlých protiútoků a soupeř nám hodně odskočil. Nefungovala nám absolutně obrana tak jak jsme chtěli, byla špatná spolupráce dvojic hráčů. Karviná hrála vysunutou obranu a my jsme se v útočné fázi nedokázali prosazovat. Za mě tedy velká nespokojenost vepředu i vzadu. Od tohoto musíme rychle opustit.
Michal Brůna, trenér Karviné:
Zápas splnil účel v jaký jsme doufali, zahráli si mladí kluci z širšího kádru a dokráčeli jsme k poklidnému vítězství.