st 20.11.2019 |

Zápas Nové Veselí - Zubří

Dramatické utkání mezi celky Nového Veselí a Zubří začal lépe pro hostující tým, který využil neproměněných šancí domácích a v 12. minutě byl stav utkání 3:8. Domácí tým využil oddechového času a do brány nastoupil druhý gólman Šimovček, který předváděl ve zbytku utkání skvělé zákroky. Veselí zlepšilo obranu a dokázalo se prosadit i v útoku. Ve 21. minutě bylo vyrovnáno na 10:10 a z následné akce šlo Veselí poprvé do vedení 11:10. Zubří se na hru domácích výborně připravilo a domácího pivota si pozorně hlídalo. Poslední minuty poločasu byly ve znamení neproměněných šancí obou týmů a do šaten se šlo za stavu 13:13. Do druhého poločasu vstoupili lépe domácí hráči, kteří si vypracovali náskok 18:14. Zubří se nevzdávalo a náskok stáhlo. V 51. minutě bylo skóre opět srovnané, 21:21. Utkání bylo i nadále vyrovnané. Půl minuty před koncem zápasu byli hosté ve vedení 26:25, ale poslední šanci dokázali domácí hráči proměnit a srovnat skóre na 26:26. Hráči domácích i přes náročný program dokázali vybojovat proti silnému týmu Zubří cenný bod.

Pavel Hladík, trenér TJ Sokol Nové Veselí: „Souhlasím s tím, že zápas byl těžký pro oba týmy. Pro oba tábory fanoušků a diváky to muselo být super, byli naprosto výborní. Jsme moc rádi, že tři dny potom, co jsme vyprodali halu na evropský pohár, znova přišli na tenhle boj. Ukázalo se, že to byl souboj týmů, které jsou právem nahoře. Rozhodně to dnes bylo náročné. Je skvělé, jak dokázal Adrián Šimovček zastoupit Michala Studeného. Pro nás to bylo strašně náročné, protože jsme měli jediný trénink připravit se na zápas se Zubřím. Jsem však moc rád, že jsme si tenhle test hrát takto náročná utkání během tří dní zkusili. Jsou to velké zkušenosti pro playoff, které se nám budou hodit. Jsem moc rád, že jsme na konci, kdy jsme prohrávali, ještě vyškrábli síly a zvládli jsme to. Jsme rádi za cenný bod.“

Dušan Poloz, trenér HC ROBE Zubří: „Do zápasu jsme vstoupili celkem sebevědomě a dařilo se nám hodně v útoku. V prvních deseti minutách jsme dokázali skórovat snad z každého útoku. To však bývá často ošidné a ukázalo se to, domácí se dostali na dostřel a do laufu. Měli jsme tam dvě hluché pasáže, které byly slabší, jedna v první půli a druhá na začátku druhého poločasu. Vážím si toho, že jsme dokázali stáhnout ztrátu -4, což si myslím, že ukazuje sílu týmu. Především v tak bouřlivém prostředí jaké vždy ve Veselí panuje. Z mého pohledu to byl zápas těžký, soupeři tady nevyhrávají, Veselí doma ještě neprohrálo. Z tohoto pohledu jsme s bodem spokojení, děkuji týmu.“