so 22.2.2020 |

Zápas Frýdek Místek - Hranice

V duelu 19. kola STRABAG Rail Extraligy na sebe narazila družstva Pepino SKP Fýdek-Místek a TJ Cement Hranice. Hostující tým chtěl po výhře v Lovosicích znovu bodovat, aby ještě promluvil do bojů o elitní osmičku a případnou účast v play off. Od začátku byly Hranice o něco napřed. Domácí sice s hosty drželi krok a nenechali je vytvořit si větší náskok, ale po celou dobu prvního poločasu jenom dotahovali. Střelecky Frýdek-Místek táhl Vojtěch Petrovský, který se do sestavy vrátil po delší době. A jen v první půli nastřílel šest branek. Přesto byli po prvních třiceti minutách spokojenější Hraničtí, vedli poměrem 15:12. Po změně stran udržovaly Hranice náskok, který si vytvořili v první půli. Poprvé se dokázali Frýdecko-Místečtí Hranicím vyrovnat čtvrt hodiny před koncem, když na 19:19 vyrovnával z pivota Adam Gřešek. Jenomže otočit skóre ve svůj prospěch se domácím nepovedlo. Výběr Hranic zvládl poslední čtvrthodinu lépe a ve Frýdku-Místku nakonec zvítězil o tři branky 28:25. Hranice si tak připsaly osmou výhru v této sezoně a s 16 body jsou na 8. příčce. Družstvo Frýdku-Místku zůstává s pouhými čtyřmi body předposlední.

Lubomír Kavka, trenér Pepino SKP Frýdek-Místek: „Vítězství Hranic je naprosto zasloužené, protože byly v porovnání s námi o hodně lepší v efektivitě a jistotě hry. Opět jsme udělali hrozně moc technických chyb. Zatímco jsme nedali ani jednu branku z rychlého útoku, tak Hranice asi sedm, což je potom na výsledku evidentně vidět. Některé přihrávky jsme hodili Hranicím rovnou do ruky, udělali jsme i řadu školáckých chyb. Při přesilovce šest na čtyři jsme dokonce inkasovali z trháku po technické chybě. Takto se zápasy vyhrát skutečně nedají. I když jsme si dneska v proměňování šancí vedli lépe, přesto jsme nedali dvě sedmičky, Kuba Ondrušík asi tři náskoky ze šestky, za nerozhodného stavu si Pavel Musálek dovolí z křídla přehazovat dvoumetrového gólmana. V té chvíli jsme mohli jít do vedení, ale hráči si dělají něco, co si vymyslí. Místo toho, aby se drželi pokynů, které dostali v šatně. Jasně jsme jim říkali, že vysokému brankáři se mají snažit střílet kolem pasu nebo pod nohy. Když ale nedokážou plnit taktické pokyny, tak prohrávají. Jsme v čím dál horší situaci. Dneska jsme pomýšleli na body. Sice se vrátil Vojtěch Petrovský, který tým oživil, ale zase byl poloviční Sebastián Strack, který celý týden netrénoval, protože měl střevní potíže. Zatímco posledně dal deset gólů, tak dneska jen jeden. Nikdo se tak k Vojtěchovi Petrovskému nepřidal. Kuba Ondrušík se sice prosadí, ale nedá proskoky. Do konce základní části se musíme snažit urvat ještě nějaké body, ale když vidím výkonnost a to, že hráči neplní taktické pokyny a nepřenáší na hřiště to, co mají natrénované, tak to nevidím dobře. Doma budeme hrát ještě s Lovosicemi, které budou chtít bodovat, aby se dostaly do play off, takže nás určitě nepodcení. Získat nějaký bod v Plzni, to by bylo z říše snů. Poslední kolo hrajeme v Jičíně, který také hraje o play off, takže ani tam moc šanci nevidím. S největší pravděpodobností tak skončíme po základní části se čtyřmi body, což je tristní. Co bude v play out, to se uvidí.“

Miroslav Bartoň, trenér TJ Cement Hranice: „V minulém kole jsme trochu ožili a získali ještě nějakou teoretickou naději na postup do play off. Další krůček vedl přes vítězství ve Frýdku-Místku. Bylo nám jasné, že se nebude rodit vůbec lehce. Naším cílem bylo nenechat mladý tým Frýdku dostat se do vedení, a to se nám podařilo, protože po celý zápas jsme byli o kousek vepředu. Ve druhém poločase jsme měli rozhodnout podstatně dříve v době, kdy jsme měli tři vyložené šance, ztratili jsme nějaké míče, ale posledních patnáct minut bylo v náš prospěch. Podle mě jsme si vítězství dneska zasloužili.“