HCB Karviná
Rozhovory
pá 15.9.2023 | Redakce

​Baník ladí formu na Zubří. Jsme rádi, že máme zpátky Sola, říká karvinský kapitán Užek

Házenkáři Karviné vstoupili do nového ročníku Chance Extraligy bez zaváhání. Z úvodních dvou zápasů mají čtyři body a ladí formu na domácí bitvu proti Zubří.

Nejprve Strakonice, pak výjezd do Jičína. Los byl ke karvinským házenkářům v úvodu nového ročníku přívětivý. „Jsme rádi, že jsme začátek sezony zvládli. Vždy je důležité začít vítězně," řekl karvinský kapitán Jan Užek.


Strakonice doma Baník porazil rozdílem 18 branek, v Jičíně vyhrál 30:26. „Hráli dobrý zápas, jejich mladí hráči ukázali kvalitu. Navíc je tam vždy specifická atmosféra a tyto zápasy se vlečou," vrátil se Užek k poslednímu utkání.

Hráči Baníku na startu ročníku ukázali, že se během léta dobře připravili. „Přípravné zápasy nás dostaly do tempa. Bylo jich dost a dobře jsme se v nich nachystali," ohlédl se devětadvacetiletý pivot za náročnou přípravou. Během té se do kádru dostali i mladí hráči z Polanky. „Jsou draví a mají kvalitu," všiml si Užek.

Do slezského celku během léta přišel také levoruký Srb Dušan Živanov, jenž dorazil z Brna. „Jeho příchod nám otevřel pravou stranu, využijeme to i při signálech. Loni jsme tam tolik možností neměli. Jinak jsme ale zůstali pohromadě a sehranost by měla být naše velká zbraň. Všichni noví hráči se do toho dobře dostávají," pochválil Užek nováčky v kabině. Obrovským přínosem je taky návrat Dominika Soláka, který se ošklivě zranil ve čtvrtém utkání poslední finálové série s Plzní. Na startu sezony je ale zpátky a opět patří k lídrům celého týmu. „Jsme rádi, že máme Sola zpátky. Je to náš nejlepší hráč, stěžejní pro útok i obranu. Je pro nás důležité, že je v kabině a že je v pohodě," dodal Užek.


Extraligový program běží dál, Karviná má ale tento víkend volno. „Každý by radši hrál. Na druhou stranu, stejně trénujeme a pauza po náročné přípravě docela přišla vhod," usmál se kapitán Baníku, který už se svými spoluhráči ladí formu na příští sobotu, kdy do Karviné přijede tradiční rival – Zubří. „Doufám, že si do haly najde cestu hodně lidí, určitě nám vytvoří skvělou atmosféru. Zubří prošlo velkou obměnou, odešly jim dvě důležité spojky. Musíme se připravit na jejich tvrdou obranu," upozorňuje Užek.

Další program Karviné bude náročný. Ve středu 27. září zamíří svěřenci trenéra Michala Brůny do Maloměřic, potom doma vyzvou Duklu a následně vyrazí do Plzně. „Rozjíždí se to, ale teď se díváme jen na Zubří," hlásí Užek.