Radim Chudoba: Poslední krok bývá nejtěžší
21.05.2019  |  Martin Ruščin, Karvinský deník

Radim Chudoba: Poslední krok bývá nejtěžší

Karviná – Už jeden titul doma má. Radim Chudoba jej získal s Karvinou v končící zlaté éře karvinského handbalu v sezoně 2009/10.

Nyní je blízko dalšímu a svému druhému. Na Slovensku v dresu Považské Bystrice se jej totiž nedočkal, neboť u našich východních sousedů kraluje už dvanáct let nepřetržitě prešovský Tatran.

Baníkovci vyhráli v neděli v Plzni 29:22, když měli celý zápas pod kontrolou. Přiblížili se tak vysněné trofeji, neboť vedou nad Plzní 2:1 na zápasy a pod tlakem je nyní soupeř.

„Věděli jsme, že to bude jedno z nejdůležitějších utkání série. Stěžejní bylo podat maximální výkon v obraně, ten jsme předvedli, Nemo přidal pár neskutečných zákroků a díky tomu jsme to dotáhli do vítězného konce,“ pochvaloval si po utkání v Plzni Radim Chudoba.

Kde viděl největší změnu oproti prvnímu zápasu v Plzni? „V tom prvním utkání jsme zkoušeli většinu času hrát obranu 1-5, jenže nám tam zabíhala křídla a měli jsme s tím problém. Doma jsme vyzkoušeli zataženou nula šestku s vysokými hráči na středu a ověřili si, že s tímto typem obrany má Plzeň daleko větší problém. Hlavně prosazovat se přes ten střed. Navíc jsme si hodně v obraně pomáhali,“ vypíchl Chudoba klíčové body herní taktiky.

Baníkovci věří, že dobře rozehranou sérii už neztratí. „Zbývá poslední krok, ten je ale pokaždé nejtěžší. Musíme navázat na náš výkon z Plzně, zase si pomáhat a společně dojít za svým cílem,“ nabízí karvinská spojka jednoduchý recept na úspěch.

Chudoba pochválil i fanoušky, kteří přijeli na západ Čech v hojném počtu. „Fanoušci byli zase perfektní, přijelo jich spoustu, bylo super hrát před tak početnou kulisou. Rád bych pozval všechny i na středu, aby zaplnili halu. Pokusíme se urvat to potřebné třetí vítězství a společně bychom pak mohli oslavit titul. To by byla paráda,“ přál by si Chudoba prožít mistrovský večer.

Zdroj: https://karvinsky.denik.cz/

AKTUÁLNĚ

První z dvojutkání s Drážďany pro nás

02.08.2019

V dnešní přípravě jsme porazili Drážďany 31:28. Odveta nás čeká v neděli.


Známe svého soupeře v Challenge Cupu!

16.07.2019

Los nám přisoudil izraelský Holon Yuvalim HC.


Předprodej ukončen!

22.05.2019

Předprodej vstupenek na dstředeční utkání byl ukončen! Včera v 18.00 hod. bylo prodáno 70% vstupenek z celkové kapacity haly! Dle pravidel musí být zbylých 30% k dispozici v den zápasu v pokladně haly. Ta bude dnes otevřená od 15.00 hod. Děkujeme ...JSME BANÍK!


Pojeďte v neděli do Plzně!

15.05.2019

V neděli v 5:07 jede Fan Club spojem SC 516 do Plzně na finálové utkání! Ten kdo se chce přidat a podpořit kluky v Plzni si musí jízdenku + místenku zajistit sám. Zpátky se pojede vlakem R771 v 16:20 a příjezd do Bohumína je v 22:03 hod. ...JSME BANÍK!


Pojeďte nás podpořit do Frýdku Místku

25.03.2019

V sobotu 30.3.2019 hrajeme třetí utkání čtvrtfinále ve FM. Pojeďte námi! Vedení klubu společně s fanklubem vypravují autobus. Odjezd je v 15:30. Cena autobusu je symbolických 50 korun plus vstupenka ve FM. Míst už není moc volných a tak se přijďte, nejpozději do čtvrtku, přihlásit na vrátnici haly.


ARCHIV AKTUALIT

ANKETA

Koupíte si na novou sezónu permanentku?

 
 
 
 
 
 

TABULKA

# TÝM Z B SKÓRE
KOMPLETNÍ TABULKA