HCB Karviná
Český pohár
st 29.1.2020 | Redakce ČSH

Zpátky na české palubovky. Házenkářský leden završí pohárové semifinále

Jednoho finalistu letošního Českého poháru mužů jsme poznali ještě před koncem minulého kalendářního roku. Ve středu se dozvíme, kdo se postaví ve finále proti Novému Veselí. Bude to Karviná nebo Dukla Praha?

HCB Karviná proti Dukle Praha. To jsou vždy zápasy vysoké házenkářské kvality i skvělé atmosféry. A nejinak by tomu mělo být i ve středu v Karviné. Jde o hodně, o místo finalisty letošního ročníku Českého poháru. A spolu s tím i o lepší vstup do nového házenkářského kalendářního roku a herní pohodu.

„Čeká nás semifinále poháru a velmi těžký zápas. V lize jsme v Karviné dokázali hrát vyrovnané utkání a já věřím, že je v našich silách se o postup do finále poháru poprat. Myslím si, že budou rozhodovat i malé detaily a že zápas bude opět dynamický, emotivní a agresivní,“ vzkazuje z Prahy trenér Dukly Daniel Čurda.

Že půjde o drobnosti si myslí i Dominik Solák – český reprezentant v dresu Karviné, který ještě vstřebává silné zážitky a nasbírané zkušenosti z házenkářského EURA. „Celý mančaft se určitě už těší. Už pojedeme naostro. Dukla je Dukla – má dobrý tým, bude to vyrovnaný boj, který rozhodnou maličkosti, chybičky na jedné nebo druhé straně,“ řekl Solák.

Sám se těší hlavně na domácí atmosféru a napětí, které duel slibuje. „Hraje se mi lépe proti kvalitnějším týmům, když je dobrá atmosféra, jsou v zápase emoce, přijde plná hala. To je vždy lepší než když hrajeme proti někomu, kde to není tak „vyhecované“,“ dodal Solák, který by se na jedné palubovce, ale tentokrát v rozdílných dresech, měl potkat se spoluhráčem z EURA Vojtěchem Patzelem.

Oba týmy se naposledy utkaly v Karviné v 7. kole STRABAG Rail Extraligy na podzim minulého roku, těsnou jednobrankovou výhru tehdy urvali domácí házenkáři Baníku.

V minulém ročníku Českého poháru se oba letošní semifinalisté Karviná a Dukla střetli ve finále. Ve dvou zápasech se utkali s výsledky 26:29 a 32:27, oba vítězně pro Karvinou, která tak oslavila v loňském ročníku Českého poháru vítězství.

Pokud do finále postoupí Karviná i letos, poměří se s Novým Veselím. To do finálových bojů postoupilo po vítězství 28:27 nad týmem plzeňského Talentu. Finále je na programu 18. března a odveta o víkendu 21. a 22. března 2020.

Český pohár mužů - 6.kolo, semifinále - rozpis a výsledky

Sokol Nové Veselí - M.A.T. Plzeň 28:27

HCB Karviná - Dukla Praha 29. 1. 18:00