HCB Karviná
Reprezentace
so 22.4.2023 | www.handball.cz

Brzy se rozhodne! Národní tým vyhlíží poslední dva duely. Kdo zabojuje o EURO24?

Už se blíží finále. K rozuzlení kvalifikační skupiny o mistrovství Evropy 2024 chybí české reprezentaci odehrát dva poslední zápasy. Proto se výběr španělského stratéga Xaviera Sabateho utká ve čtvrtek 27. dubna od 17:00 v Tallinu s Estonskem a na závěr se v neděli 30. dubna ve Frýdku-Místku od 18:00 střetne s Izraelem. A v reprezentaci opět nechybí ani naši hráči!

Národní tým se na kemp před oběma zápasy sejde už v pondělí 23. dubna v Zubří, kde odstartuje přípravu na nadcházející dvě utkání. K tomu prvnímu se čeští házenkáři přepraví do Tallinu, kde ve čtvrtek 27. dubna od 17:00 svedou odvetu s Estonskem. Právě s týmem z Pobaltí se utkali na úvod kvalifikace, když v porubské aréně vybojovali výhru 31:23. Na ní pak navázali i v nadcházejícím střetnutí s Izraelem, který porazili 29:19.

A právě s celkem z východu uzavřou kvalifikaci na mistroství Evropy. V neděli 30. dubna přivítají svěřenci Xaviera Sabateho v hale Polárka ve Frýdku-Místku Izrael. Utkání odstartuje úderem 18. hodiny, navíc se bude jednat o poslední utkání brankářské legendy Martina Galii v reprezentaci.

Nominace na kemp a kvalifikační zápasy s Estonskem a Izraelem:

Brankáři: Tomáš Mrkva (THW Kiel Handball, GER), Šimon Mizera (Elverum Handball, NOR), Martin Galia (HCB Karviná)
Pravá křídla: Denis Harabiš (HCB Karviná), Jakub Štěrba (TSV Bayer Dormagen Handball GmbH, GER)
Pravé spojky: Stanislav Kašpárek (C. S. Dinamo Bukurešť, ROM), Tomáš Piroch (SPR Orlen Wisla Plock, POL), Jakub Rumian (TJ Dukla Praha)
Střední spojky: Tomáš Babák (Bergischer HC, GER), Matěj Havran (HC ROBE Zubří), Jakub Douda (Talent tým Plzeňského kraje), Jonáš Patzel (HCB Karviná)
Levé spojky: Matěj Klíma (SC DHfK Leipzig Handball, GER), Vojtěch Patzel (VfL Lübeck-Schwartau, GER), Jaroslav Trkovský (HK FCC Město Lovosice), Dominik Solák (HCB Karviná)
Levá křídla: Marek Vančo (HC Elbflorenz 2006 e.V, GER), Jakub Hrstka (DRHV 06, GER), Pavel Chotěborský (HK FCC Město Lovosice)
Pivoti: Vít Reichl (TV 05/07 Hüttenberg, GER), Štěpán Zeman (VfL Gummersbach, GER), Daniel Režnický (Talent tým Plzeňského kraje), Václav Franc (HCB Karviná)