HCB Karviná
mládež
st 3.8.2022 | Redakce

Příměstský sportovní kemp si děti užily. Spolupráce s partnerskou školou ZŠ Cihelní se vyplácí.

​V Karviné od 4. - 8. července proběhl příměstský sportovní kemp, který nabídl hodně pestrý program.

Příměstský sportovní kemp v Karviné probíhal ve spolupráci mistrovského Baníku a ZŠ Cihelní. Přilákal 33 dětí, o které se starali čtyři instruktoři. Kemp měl na starost ředitel základní školy Zdeněk Jelínek s bývalým reprezentantem Janem Sobolem, který po minulé sezoně ukončil aktivní kariéru.

„Děti si vyzkoušely různé hry, olympiádu, bojovku, taky jsme vyjeli na Skalku, dvakrát jsme byli i v házenkářské hale, kde probíhaly speciální házenkářské tréninky,” uvedl Sobol.

Kemp trval pět dní, jednu noc dokonce děti spaly ve škole. „Program byl opravdu bohatý. Měli jsme taky výborné zázemí a fantastické jídlo,” usmál se Sobol.

Účastníci byli rozděleni do čtyř družstev, každé mělo svého kapitána i vlajku. Na kemp dorazili také hráči karvinského Baníku Petr Mokroš, Jan Užek, Dominik Solák a Jonáš Patzel, kteří se dětem podepisovali, fotili se s nimi a odpovídali jim na otázky.

„Končili jsme pátečním výšlapem, na který s námi vyrazili i někteří rodiče. Pak jsme ještě měli závěrečnou grilovačku,” dodal Jan Sobol, který si nultý ročník kempu náramně pochvaloval: „Byli jsme příjemně překvapeni účastí. Akce měla kladné ohlasy a už teď se těšíme na další. Taky bych chtěl poděkovat všem dětem a rodičům za důvěru. A samozřejmě i parádní skupině instruktorů.”