HCB Karviná
Tým mužů HC Baník Karviná
so 1.6.2024 | Redakce

Skvělá zpráva! Dominik Solák podepsal s Baníkem Karviná dlouhodobou smlouvu! (ROZHOVOR)

Máme pro vás skvělou zprávu. Odchovanec karvinské házené a český reprezentant Dominik Solák podepsal s Baníkem dlouhodobou smlouvu. Co ho k tomu vedlo? Proč se nerozhodl pro zahraničí?

Vyhráli jste letos Český pohár a titul mistra Chance Extraligy. Jak se cítíš s odstupem času?
Cítím se skvěle, je to obrovský úspěch, který tady nebyl několik let. Myslím si, že to teprve pocítíme časem. Ta euforie přijde až nám všem dojde, co jsme společně dokázali.

Jak probíhaly oslavy? Přece jen se double Karviné nepovedl spoustu let…
Oslavy byly přímo úměrné úspěchu, kterého jsme dosáhli. Oslavit se to muselo. Ještě nás čeká jedna finální oslava s fanoušky, a pak si budeme užívat zasloužené volno. Neměl jsem volno poslední dva roky, vždy jsem léčil zranění, takže jsem moc šťastný, že si i já užiji dovolenou.

Máme pro všechny tvé příznivce skvělou zprávu. Prodloužil jsi smlouvu, a to rovnou dlouhodobou. Co tě vedlo k rozhodnutí prodloužit po tak úspěšné sezóně?
Vedení klubu za mnou přišlo s návrhem dlouhodobého projektu, kterého já osobně chci být součástí, a proto jsem se nemohl rozhodnout jinak než srdcem. Všichni, kdo mě znají ví, že Baník mám rád a jsem šťastný, že můžu pokračovat tam, kde to pro mě osobně i sportovně dává největší smysl.

Neměl jsi chuť vyzkoušet si zahraniční angažmá? Přece jen patříš k nejvýraznějším postavám v české extralize. Má ti ještě co nabídnout?
Samozřejmě jsem nad zahraničním angažmá dlouho přemýšlel. Nabídek přišlo hodně, zvažoval jsem všechna pro a proti, ale nakonec jsem se rozhodl srdcem pro nabídku z Baníku.

Jaké jsou tvoje cíle a ambice s klubem v nadcházejících sezónách?
Chtěl bych Karviné pomoci do evropské ligy, vyhrávat tituly a udržet Baník na vrcholu – to je místo, kde patří.

Jaké aspekty klubu HCB Karviná tě nejvíce přitahují a motivují k setrvání?
Baník je velmi specifické místo. Nejedná se pouze o sportovní klub, ale o druhou rodinu. Zázemí a podmínky, které máme, jsou skvělé. Vize klubu jsou mi blízké a vím, že to spolu můžeme dokázat. Baník je historicky nejúspěšnějším klubem a je to moje srdcová záležitost již od mládežnických kategorií. Fanouškovská základna je jedním z dalších důvodů mého setrvání – nikdo nemá lepší fanoušky než my.

Jaké byly klíčové faktory, které ovlivnily tvoje rozhodnutí zůstat v Karviné?
Nabídka byla skvělá. Jsem doma v Karviné, můžu dělat to, co mě baví, mám tady rodinu, skvělou partu a cítím podporu klubu. Toho chci být součástí.