so 3.12.2011 |

Zápas Dukla Praha - Karviná

Starší dorostenci měli daleko menší šanci na úspěch než mladší. Dorostenci Dukly do této doby prohráli jen jediné utkání v Plzni a byli na špici naši soutěže společně s celkem Zubří. Současný kádr Dukly je opravdu velice kvalitní a sami hráči i trenér se netají, že budou hrát jedině o titul. Věděli jsme o síle hráčů Dukly na postu spojek i křídel. Proto jsme zvolili vysunutý obranný systém 1 : 2 : 3. Bohužel nízká agresivita a nasazení našich hráčů byla voda na mlýn hráčů Dukly. Vysocí a fyzicky velmi zdatní hráči Dukly nás přehrávali ve všech směrech. Největší problémy nám dělaly jejich spojky, které v utkání ze 38 střel dosáhly 17 branek, což je 45% úspěšnost! My vstřelili z prostoru spojek z 19 ran pouze 4 branky s úspěšností 21%. V prvním poločase se nedařilo ani našim brankářům a tak jsme do šaten odcházeli za nepříznivého stavu 13 : 19!! Bohužel ani vstup do druhé půle se nám nevydařil a my během 5 minut prohrávali 13 : 22!!! V tuto chvíli to vypadalo na debakl a vhození ručníku!! Od 5 minuty však nastal nečekaný obrat. Nevím jak a proč, ale naši hráči po změně obranného systému na 0 : 6, začali hrát jako o život. Soupeřovým spojkám nedovolili vůbec nic a když tak v brance začal čarovat Jakub Pala. Úsek mezi 5 - 11 minutou jsme vyhráli 0 : 5!! a začali ukrajovat náskok soupeře. Ve 27 min. byl stav 31 : 30 a trenér domácích si vzal oddechový čas, který přišel příliš pozdě. Naši hráči pokračovali v nasazeném tempu a srovnali na 32 : 32. Domácí v závěru unáhleně vystřelili a my dostali cca 18 vteřin před koncem šanci na případné vítězství. 15 vteřin před koncem jsme si vzali oddechový čas a domluvili se na taktice jak hrát v koncovce. Hráči si k mému překvapení domluvili nához z křídla nad brankoviště. Všechno proběhlo dobře a Michal Paululik nahodil míč na Tomáše Mlotka, který se malinko zpozdil a střílel v těžké pozici. Ke vší úctě, ale domácí brankář fantasticky přečetl naši hru a stačil se přesunout do pravého rohu branky kam směřoval míč a zabránil tak jisté brance a našemu vítězství. Ovšem vzhledem k průběhu utkání by to bylo pro domácí nesmírně kruté!! I tak po remíze byli domácí evidentně zklamání. Já chci vyzvednout a pochválit naše hráče, že i za nepříznivého stavu nesložili zbraně a rvali se jako lvi o zisk bodu. Jen díky enormnímu nasazení a bojovnosti jsme získali doslova ztracený bod! Svým výkonem starší dorostenci jen potvrdili stoupající výkonnost a formu. Škoda, že soutěž končí!! V neděli nás čeká stejně jako mladší dorostence soupeř z Náchoda. Pevně věřím, že se hráči s diváky rozloučí výborným výkonem a zakončí i oni podzimní část vítězstvím, které nás posune blíž medailovým pozicím. I my budeme v zimní přestávce tvrdě pracovat na odstranění chyb a zkvalitnění všech herních činností.