so 24.3.2012 |

Zápas Frýdek Místek - Karviná

Starší dorostenci se v sobotu 24. 3. v 9.00 ráno střetli s naším rivalem s družstvem FM. Současné družstvo FM má velice silný a široký kádr. Řada hráčů již pravidelně nastupuje v extralize mužů a na sebevědomí hráčů je to znát. Jejich sebevědomí ještě vzrostlo po zaslouženém vítězství na palubovce Plzně!! Naši hráči rovněž proti Jičínu podali výborný výkon a tak jsme s napětím očekávali průběh utkání. Vstup do utkání jsme měli dobrý a ujali se vedení 4 : 2. Trenér FM si vzal okamžitě time out. Tento tah byl velice dobrý, protože hráči FM najednou ožili a vrátili se zpět do hry a ujali se vedení 9 : 7. Do poločasu si vybudovali vedení o 3 branky. V průběhu prvního poločasu nehráli hráči FM dle představ trenéra a nabídli nám ukvapenou a nepřesnou střelbou šanci jít do výraznějšího vedení. Naši hráči dokonale pokryli nebezpečného pivota Petrovského, ale bohužel jsme nedokázali pokrýt hlavně pravé křídlo a spojky. Nabídnutou šanci jsme trestuhodně promarnili!
Ve druhém poločase jsme opět bojovali a přiblížili se soupeři na rozdíl jediného gólu 19 : 18. To bylo ve 45 min. Pak přišel náš nepochopitelný výpadek a soupeř 7 brankami v řadě odskočil na rozdíl 26 : 18!! Je pravda, že v tomto čase hráči FM zpřesnili a hlavně zagresivnili hru v obraně. Naši hráči se nedokázali proti výborně hrajícímu FM prosadit a začali dělat neskutečné technické chyby, které soupeř tvrdě trestal!. Za celé utkání jich vyrobili 25!! Z toho 16 ve druhém poločase!!! Naše hra i sebevědomí hráčů se rozpadlo jako domeček z karet. Na hřišti se nenašel nikdo, kdo by zavelel k útoku. Naopak jsme zbytek utkání dohrávali totálně odevzdaně a hráči FM tak zaslouženě slavili vítězství. Nevím kde byla chyba, nebo co se stalo? Kdo viděl výkon našeho družstva s Jičínem, ten by toto družstvo nepoznal! Škoda tohoto výpadku, protože se nám soupeři v boji o medaile opět vzdálili. Do konce chybí ještě 6 kol a ve hře je 12 bodů. Ovšem s tímto výkonem nemůžeme pomýšlet na přední umístění. Věřme, že si hráči vybrali slabší chvilku a po reprezentační přestávce opět budou předvádět výkony na které jsme zvyklí. Další utkání nás čeká až v neděli 15.4. v 15.00 s družstvem z Nového Veselí.