so 20.10.2012 |

Zápas Kopřivnice - Karviná

V neděli čekal družstvo dorostenců zřejmě nejtěžší zápas podzimu. V MU se střetla doposud neporažená družstva domácí T. Kopřivnice s naším starším dorostem. Měli jsme obavy jaké stopy zanechá dlouhá cesta a náročné utkání v Ústí na hráčích, kteří patří mezi základní osu týmu? Utkání bylo od první minuty velice rychlé, bojovné a s maximální agresivitou. Ani jedno družstvo si nedokázalo vytvořit náskok a tak se skóre neustále přelévalo z jedné strany na druhou. Domácí se opírali o výborně hrající reprezentanty Rečka a Bukovského, kteří již pravidelně nastupují za družstvo mužů Tatry. Tito dva hráči a s nimi výborně hrající pivot Karban, nám dělali největší potíže. K naši smůle se již v prvních minutách zranil na střední spojce Mlotek a do hry se vrátil až ve druhém poločase a to jen do útoku. Naši hráči se v prvním poločase jen těžce prosazovali hlavně z prostoru spojek. Domácí využívali každou naši špatnou střelu k rychlému útoku! Dostávali jsme velice laciné branky. V postupném útoku jsme dokázali pokrýt nebezpečného střelce Rečka a do šaten jsme odcházeli za stavu 10 : 11 pro nás. Vstup do druhého poločasu jsme měli vynikající a v 15 minutě jsme vedli 19 : 13!! Vše nasvědčovalo tomu, že si odvezeme 2 body. Domácí změnili taktiku a přešli na osobní obranu a obranu 2 : 4. Naše hráče tato změna zaskočila a vypadli z tempa. Možná se na hráčích projevila únava ze sobotní cesty a utkání. Začli jsme kupit technické chyby, ukvapeně střílet a zbytečně faulovat. Domácí všech těchto našich výpadků dokázali využít a v poslední minutě snížili na 24 : 23!! Cca 30 sekund před koncem jsme měli v držení míč, ale zbytečnou chybou o něj přišli. Ve snaze pak zachránit vítězství se vracející hráči v souboji o míč srazili a na zemi se ocitl náš Paululik a domácí Fulnek, který jej zalehl. Hráči i na zemi bojovali o míč a došlo k řadě strkanic. Rozhodčí, kteří konec utkání evidentně nezvládli, udělili za souboj o míč oběma hráčům červené karty a odebrali jim registrační průkazy!! Můj názor je, že to bylo velice přísné a zbytečné. Po dohadech rozehrávali domácí míč a v posledních sekundách vybojovali spornou sedmičku, ze které srovnali na konečných 24 : 24. Dramatický a hlavně nervózní závěr utkání jsme nezvládli a ztratili tak zbytečně bod. I přes zbytečnou ztrátu je pro nás bod z palubovky Tatry zlatý!! Budou-li domácí v plné sestavě jako proti nám, jen těžko budou k poražení!