so 23.3.2013 |

Zápas Karviná - Kopřivnice

V sobotu 23. 3. 2013 sehráli naši starší dorostenci jedno z klíčových utkání. V přímém souboji o první místo v tabulce se střetli s Tatrou Kopřivnice, která ztrácela před tímto utkáním na naše družstvo pouhý bod. V případě vítězství by naše družstvo odskočilo na rozdíl 3 bodů, které by dávaly šanci a klid v dalších zápasech. Poctivě jsme se na toto utkání připravovali, ale bohužel jsme nedokázali naši kvalitu odevzdat na hřišti. Hlavně absence středního rozehrávače Tomáše Mlotka se ukázala jako rozhodující. V kritických momentech jsme právě na tomto postu silně zaostávali za našimi hosty. Vstup do utkání jsme měli vynikající a v 9 minutě jsme vedli 7 : 3. Opět jsme nedokázali využít naši převahy a odskočit na větší brankový rozdíl!! Hráči udělali 6 technických chyb a uspěchali několik střel z prostoru spojky! Soupeř našeho zaváhání využil a obrátil skóre ve svůj prospěch 7:8! Tento výpadek nás nezlomil a my opět začali hrát ve větším klidu a takticky disciplinovaně. Do konce poločasu jsme otočili skóre v náš prospěch 15:12! Ve stejném duchu jsme pokračovali i ve druhém poločase. V 11 minutě jsme dokonce vedli o 5 branek (21:16) a všechno nasvědčovalo pro naše vítězství. Hosté si vzali oddechový čas a od tohoto okamžiku na hřišti bylo úplně jiné družstvo. Hráči Tatry hráli daleko více agresivněji, ve větší rychlosti sebevědomím. V postupném útoku pak jejich spojky svou odvážnou, agresívní hrou a přesnou střelbou snižovali naše vedení. Naši hráči začali ztrácet půdu pod nohama a do naši hry se vnesla velká nervozita!! Najednou jsme v obraně nestíhali rychlé a dravé spojky soupeře, v postupném útoku jsme v mnoha případech byli doslova bezradní. Naše hra se sesypala jako domeček z karet. Uspěchávali jsme střelbu a začali kupit nesmyslné technické chyby - 11! Celkově 19! Doslova jsme soupeři naházeli celou řadu míčů do rychlého útoku a dostávali jsme laciné branky, které nás srážely do kolen!! Nepomohl ani oddechový čas. I po něm jsme hráli nervózně a takticky velmi špatně. Bohužel se v našem družstvu nenašel hráč, který by zavelel k obratu a zvedl pomyslný prapor!! Utkání jsme pak protrpěli až do závěrečného hvizdu. I dnes nedokážu pochopit tento herní výpadek a marně hledám odpověď. Vždyť my prohráli posledních 18 minut 2:10! Klukům nelze upřít bojovnost a nasazení, ale přece jen náš herní projev, hlavně odvaha a osobní statečnost, nebyly na té úrovni, kterou jsme potřebovali k vítězství. Náš soupeř prokázal vysokou morálku a psychickou odolnost. Nepoložil se ani při našem vedení 21:16 v 11 minutě druhého poločasu. Hrál neustále svou hru a sportovně musím přiznat, že zaslouženě zvítězil. Nyní jsme na druhém místě my se ztrátou 1 bodu na Tatru. Do konce soutěže je ještě řada utkání a může se stát ledacos. Musíme věřit, že je v našich silách neustále útočit na vysněný titul!