po 11.8.2014 |

Zápas Karviná - Topolčany

V úterý 12. 8. 2014 v 11.00 jsme sehráli odvetné utkání s družstvem Topolčan na naši palubovce. V sestavě opět chyběla celá řada hráčů. Na našem výkonu to, ale nebylo znát. Od prvních minut naši hráči hráli výborně v obraně a dokonale nám vycházel přechod do rychlého útoku. Hosté si museli vzít oddechový čas. Ani tento tah jim nepomohl a my nadále hráli s velkou chutí a nasazením. Poločas jsme vyhráli 23:19. Od desáté minuty druhého poločasu jsme ovšem přestali hrát nátlakovou hru a víc a víc jsme dovolili hráčům soupeře chytit tzv. druhý dech. Ti našeho herního výpadku dokonale využili a prokázali velkou zkušenost. Každou nepovedenou střelu, nebo technickou chybu (v první půli jsme udělali pouze 3, ve druhé 12!) tvrdě trestali z rychlých útoků a pomalu otáčeli skóre v náš neprospěch. V závěru jsme do branky poslali našeho talentovaného dorostence, který svými výbornými zákroky vrátil naše družstvo do hry. Bohužel náš vyrovnávací gól přišel současně se zvukem sirény a my tak prohráli 36:37 i když jsme byli ve vedení prakticky po celý zápas. Posledních deset minut nám ukázalo na čem musíme pracovat a jak se zachovat v koncovce dramatického a vyrovnaného utkání. Diváci, kteří přišli do haly určitě museli odcházet spokojeni s předvedenou hrou obou družstev i když nakonec neviděli naše vítězství. Družstva Slovenska hrají velice rychlou, agresívní házenou, kterou diváci mají rádi. Myslím, že by stálo za úvahu vrátit společnou ligu jako dřív. Pevně věřím, že by to pomohlo k růstu herní kvality našich družstev a rovněž by se zvedl divácký zájem o každé utkání s družstvy Slovenska.