ne 1.5.2016 |

Zápas Karviná - Frýdek Místek

V tomto kole jsme se utkali v Moravskoslezském derby s Frýdkem - Místkem. Soupeř se v tabulce nacházel hned za námi a v případě výhry by se dostal v tabulce před nás. Hráči nastoupili k utkání koncentrovaně a od prvních minut navyšovali své vedení. Nebýt velkého množství nevynucených zbytečných ztrát, mohlo být o výsledku rozhodnuto již po první půli. Poločas jsme nakonec i díky dobré střelbě vyhráli 17:12. V druhém poločase se naše hra změnila. Sice jsme neměli tolik nevynucených ztrát míče, ale zase jsme měli problém s proměňováním střeleckých příležitostí. Po několika našich neproměněných šancích soupeř snížil rozdíl ve skóre. Ne však více, než na 3 branky. Hráči museli znovu v druhém poločase zabrat, aby definitivně zlomili odpor soupeře a gólově se mu vzdálili. Což se nakonec povedlo a utkání jsme dotáhli do vítězného konce 30:25. Jako trenér jsme spokojený s povinnou domácí výhrou, zlepšenou úspěšnou střelbou svého týmu oproti minulým utkáním, kdy jsme se po delší době dostali na 30 branek. Do příštího zápasu však musíme zmenšit počet nevynucených ztrát míče.