ne 23.4.2017 |

Zápas Plzeň - Karviná

Po dvou prohrách s medailovými celky (Zubří, Dukla), kde jsme zjistili, že tento rok nemáme herní kvalitu na tyto týmy před námi, jsme odjížděli v dalším kole k týmu na opačný pól tabulky do Plzně. Hráči Plzně hrající o záchranu v nejvyšší dorostenecké soutěži nastoupili do utkání s velkým nasazením. První poločas jsme většinou tahali za kratší konec, kdy jsme prohrávali o 1-2 branky. Závěr poločasu nám však vyšel a dokázali jsme otočit poločasový výsledek v náš prospěch na 13:12. V druhém poločase jsme ještě více hráli koncentrovaně v obranné části a z rychlých přechodů jsme dávali levné branky. Soupeři jsme postupně gólově odskakovali. S našim vzrůstajícím náskokem soupeř zkoušel různé herní prvky. V útočné fázi hru 7:6, v obrané fázi vysunutou obranu 2:4, osobní obranu, ale se vším si hráči výborně poradili a zaslouženě jsme vyhráli 31:22. Jsme spokojen, že po dvou prohrách hráči opět zabrali a v utkání, ve kterém jsme hráli především o svou čest a jméno HCB Karviná hráči nevypustili. Uhráli jsme 2 body, které nás opět posunuly na 4. místo tabulky.