ne 8.10.2017 |

Zápas Karviná - Kopřivnice

V dalším kole jsme doma přivítali v Moravskoslezském derby celek Kopřivnice. Chtěli jsme navázat na předešlou výhru z Plzně a potvrdit dva body z venku. O Kopřivnici jsme věděli, že i když se nacházela ve spodní části tabulky, tak to především díky tomu, že v úvodním kolech měla silné soupeře. Čekali jsme silného soupeře a věděli jsme, že jejich hra se opírá především o nejlepšího střelce soutěže Adama Očkoviče. V úvodu utkání jsme nemohli chytit ten správný herní rytmus. Celý první poločas se nám vůbec nepovedl. Nedůsledně jsme bránili, k hráčům pozdě přistupovali, špatně si předávali zbíhající hráče. To vše mělo za následek, že se soupeř bez problému prosazoval a my jsme nemohli aplikovat náš přechod do rychlého útoku. Ztráta koncentrace a dojem, že se nemůže nic stát, se přenesla i do útočné fáze. Hráči nedodržovali taktické pokyny, hra byla individuální, zbrklá, nedohrávali útočné kombinace v maximálním nasazení. První poločas byl z naší strany špatný, byli jsme málo agresivní, jak v útoku, tak v obraně, proto jsme šli zaslouženě do šaten s poločasovým výsledkem 15:17 pro soupeře.

Nástup do druhého poločasu byl však z naší strany výborný, podle mých představ. Nasazení v obraně i útočné fázi bylo mnohonásobně vyšší než v prvním poločase. Prvních pět minut jsme nedovolili soupeři skórovat a hned jsme otočili výsledek v náš prospěch na 19:17. Nasazení z úvodu druhého poločasu jsme samozřejmě nevydrželi celých druhý poločas, soupeři se podařilo ještě vyrovnat na 21:21, ale od té doby jsme již drželi utkání v našich rukách. Udělali jsme si mírný dvou gólový náskok, který jsme ke konci ještě navýšili na tři branky. Po celou dobu jsme již soupeři nedovolili vyrovnat, nebo jít do vedení. Utkání jsme dotáhli do vítězného konce 33:30.

Hráče chci pochválit především za úvod druhého poločasu, který jsme odehráli famózně a samozřejmě za dva body.