so 17.2.2018 |

Zápas V.Bystřice - Karviná

K prvnímu jarnímu utkání jsme zajížděli do Velké Bystřice. Před vstupem do jarní části jsem měl trochu obavy. Domácí hrají o záchranu, ztrácí pouze bod na Sokol Štáhlavy a v posledním podzimním kole vyhráli na půdě Dukly Praha. K tomu je třeba uvést, že hala domácích je trochu "specifická" – hraje se na takovém gumové tartanu a ne všichni hráči se s tímto dokáží srovnat. Před utkáním jsme věděli, že hra domácích je založena na jejich střední spojce Tomáši Prošvicovi, který tvoří hru a má vedle sebe dvě dvoumetrové spojky. S hráči jsme se však před utkáním důkladně připravovali a důslednou poctivou obranou jsme domácím nedovolili hrát jejich kombinační hru, kterou jim tvoří právě výše uvedený Prošvic. Od první minuty hráči dodržovali taktické pokyny a utkání jsme měli ve své režii. Skóre od prvních minut postupně narůstalo v náš prospěch (1:4, 2:8, 8:12) až na poločasových 14:20.

V druhém poločase se obraz hry nezměnil. Domácí v druhém poločase zkoušeli osobní obranu na Honzu Muchu a David Růžu, ale i s tímto jsme se s přehledem vypořádali a v poklidu došli pro povinné vítězství 31:37. Své hráče musím za toto utkání pochválit. Sice v některých momentech byly vidět individuální chyby v obraně, ale jako tým hráči plně dodržovali taktické pokyny, které jsme si před utkáním řekli a v útočné fázi kluci hráli rychle, kombinačně, o čem svědčí 37 vstřelených branek. Jarní soutěž je ale teprve na začátku a v dalších kolech je třeba naši formu ještě více stupňovat.