čt 7.3.2024 | Redakce

Český pohár pro Baník! Ve finále porazil Zubří o deset branek

Karvinští házenkáři slaví. Ve finálovém utkání domácího poháru přehráli v Praze Zubří, které porazili vysoko 27:17.

Na pražské finále vyrazila i spousta karvinských fanoušků, kteří týmu trenéra Michala Brůny vytvořili doslova domácí podmínky. I díky nim karvinští házenkáři předvedli skvělý výkon, který korunovali vysokou výhrou.

Skóre utkání otevřel Jonáš Patzel, jenž byl nakonec se sedmi góly nejlepším střelcem Karviné. Za Valachy rychle odpověděl Bajer, pak se ale dvakrát trefil Solák, jednou Nantl a Baník vedl 4:1.

Karviná pokračovala i v dalších minutách ve skvělém výkonu a na konci 18. minuty to bylo už 10:4. Zubří zareagovalo, dostalo se ale jen na dostřel čtyř branek, více toho hráči Baníku nedovolili. Do kabin se šlo za stavu 14:9 pro Karvinou.

Po změně stran se pokračovalo v podobném tempu. Karviná si udržovala náskok a postupně jej navyšovala. Necelých 14 minut před koncem snížil na 13:18 ze zuberského pohledu Mika, pak se ovšem dvakrát po sobě prosadil Patzel, tři góly přidal Harabiš a rázem to bylo už o deset branek.

„Důležitý byl začátek druhého poločasu, kdy měl Pavel Dufek asi šest zákroků po sobě, ale Zubří se na nás nedokázalo dotáhnout," řekl po utkání karvinský gólman Petr Mokroš.

Závěr zápasu už si karvinští házenkáři vychutnali a po závěrečném klaksonu rozpoutali velké oslavy. Valachům oplatili extraligovou porážku a zaslouženě dokráčeli k pohárovému triumfu.

„Máme první trofej, kterou jsme chtěli. Dřeli jsme pro ni celou dosavadní sezonu a teď se soustředíme na play-off. Finále chce vyhrát každý, zápas měl dobrou kvalitu a my jsme ukázali, že jsme byli lepší. Jsem rád, že jsme vyhráli. Atmosféra byla úžasná, moc jsem si to užíval," dodal Mokroš.