so 15.8.2015 |

Čtvrté vítězství házenkářů v přípravě.

Karviná – Extraligoví házenkáři Karviné vyhráli ve čtvrtém přípravném utkání v Kopřivnici 28:26 po zlepšeném výkonu ve druhém poločase.

Baníkovci se staronováčkem soutěže hráli v první půli vyrovnanou partii, ve druhé měli navrch a vedli už o šest branek.

„Vstup do utkání jsme měli velmi dobrý, vedli jsme 4:1, pak jsme ale polevili a navíc se dařilo kopřivnickému brankáři Chalupovi, který nám zneškodnil řadu šancí," popisoval průběh utkání trenér Baníku Jaroslav Hudeček.

Domácí v této fázi hry hráli agresivně a skóre obrátili. Po důrazné domluvě v poločase se Karvinští vrátili ke své hře a bez problémů už Kopřivnici přehráli. „Dařila se střelba, byli jsme důraznější," pochvaloval si Hudeček, ale opět upozornil na nepříliš vydařený závěr. „Zase tam bylo trochu polevení," dodal.

Ze svého celku pochválil za výkony oba gólmany Lefana a Schamse. Slušně zahrál také Slavomír Mlotek.

O víkendu hraje Baník turnaj v Novém Veselí. Zajímavostí je, že domácí tým připravuje bývalý trenér Karviné Marek Michalisko. Kromě Veselí a Karviné se na turnaji představí ještě Dukla Praha, Frýdek-Místek, Hranice a ŠKP Bratislava.