HCB Karviná
Zápasy
ne 17.5.2009 | Ivo Dudek

Druhý letošní titul pro Karvinou získali starší dorostenci!

Zápasové menu

Dnes vyhráli starší dorostenci poslední letošní utkání s Jičínem a tím potvrdili titul mistra ČR pro letošní rok. Výkon sice nebyl zdaleka bez chyb ale vítězství je doma a tím i titul. Ihned po zápasu zašel za dorostenci prezident klubu p. Halada a poděkoval jim za zisku titulu, který se do Karviné vrací po třech letech.

Po nečekané remíze Zubří v Plzni se našim hráčům opět otevřela možnost zisku titulu. V cestě nám postupně stála vynikající a překvapivě bojovná Dukla, kterou jsme však dokázali na jejich palubovce porazit. Poslední překážkou bylo družstvo Jičína, které přijelo do Karviné v oslabené sestavě. Kdo čekal naše výrazné a jednoduché vítězství, ten se hluboce mýlil!! Hráči Jičína hráli rychle, byli v neustálém pohybu a doslova si hry užívali. Naši hráči nesměli ztratit ani bod, měli li pomýšlet na titul. Tato zodpovědnost jim zřejmě svazovala ruce a ve hře pak kupili chybu na chybu, které soupeř nemilosrdně trestal. Když jsme si vypracovali vyloženou šanci, tak jsme ji trestuhodně zahodili.

Malý příklad - založili jsme 21 rychlých útoků a dali pouze 11 branek!! Naše střelecká úspěšnost byla pouze 47%. Ještě, že nás drželi svým výborným výkonem brankáři. Adamík 45% a Matusczyk 53%. Až ve druhém poločase jsme zlomili odpor soupeře a odskočili na uklidňující 5 brankový náskok, který jsme ještě do konce utkání navýšili.

Hráči tak došli těžkou cestou k zaslouženému titulu po dvou letech odmlky. V celé soutěži okusili jen jednou hořkost porážky na domácí palubovce od družstva Zubří, které se i v tomto případě muselo spokojit s 2 místem.

Velká gratulace našim mladým hráčům!!

obrázek

Statistiky hráčů


Bohužel statistiky nejsou k dispozici

Statistiky brankářů


Bohužel statistiky nejsou k dispozici