st 20.12.2023 | Redakce

Karviná porazila Brno a je ve finále poháru, čeká ji Zubří

Hráči Baníku zvládli svůj poslední soutěžní zápas letošního roku na výbornou. V semifinále poháru zvítězili 31:23 v Brně a postoupili do finále.

Rok 2023 Baník završil parádně. K postupu do osmifinále Evropského poháru a druhému místu v extraligové tabulce přidal i pohárové finále. V Brně mu šel naproti už od prvních minut.

Skóre utkání otevřel v první minutě karvinský Harabiš. Brňané rychle odpověděli a v sedmé minutě vedli 4:2, poté se ale postupně prosadili Patzel, Harabiš a Solák a hosté byli znovu napřed.

V 18. minutě to bylo 9:9. Pak se ovšem dvakrát trefil karvinský Užek a Baník poprvé vedl o dvě branky. Domácí trenér Hladík zareagoval oddechovým časem, Brno snížilo, vyrovnat už se mu ale ani jednou v zápase nepovedlo.

Karvinským vyšla závěrečná desetiminutovka prvního poločasu, během které se čtyřikrát trefil Solák. Tři vteřiny před první sirénou rozvlnil síť soupeře i Patzel a hosté šli do kabin tak s výsledkem 17:13.

Baník dominoval i po změně stran a postupně zvyšoval své vedení. V 45. minutě snížil domácí Vukićević na rozdíl čtyř branek, další gól ale Brno přidalo až za osm minut. Karviná se mezitím prosadila sedmkrát a bylo rozhodnuto.

Necelých osm minut před koncem dával Užek už na 31:20. Svěřenci kouče Brůny se od té doby sice neprosadili, domácí už ale jen kosmeticky upravili skóre.

Karviná si tak po roce opět zahraje pohárové finále. Tentokrát v něm narazí na Zubří.