HCB Karviná
Zápasy
po 4.3.2002 | Libor Kulig

Karviná ukončila boje v Lize mistrů prohrou.

Zápasové menu

Karviná prohrála v posledním utkání ve skupině Ligy mistrů v Moskvě o jedinou branku a ukončila pro letošní sezónu své účinkování v této soutěži se ziskem čtyř bodů.

Karviná po ztrátě naděje na postup prohrou v Leonu odcestovala do Moskvy sice jen s dvanáctkou hráčů, ale s odhodláním i v tomto posledním utkání ve skupině uspět. Letecká přeprava pravidelnou linkou na trase Ostrava-Praha-Moskva proběhla bez problémů. Moskva nás přivítala třeskutým mrazem -17 stupňů. Po klasickém předlouhém dvouhodinovém odbavení na leišti jsme konečně nastoupili do autobusu a vydali se směr centrum Moskvy. Tady nás čekalo další překvapení v podobě zácpy na dálnici do centra Moskvy.Cesta která obvykle trvá 45 minut se protáhla na tři hodiny. V Rusku se žije stále dle přesně plánovaných pravidel, naši hostitelé nebyli schopni na toto reagovat a proto nám odpadl i plánovaný trénink v hale, kde se druhý den hrálo utkání. Po ubytování v hotelu a večeři jsme vyrazili na krátkou prohlídku centra Moskvy. Bydleli jsme jen pár desítek metrů od Rudého náměstí, proto jsme měli možnost vidět i něco z ruské historie. Samozdřejmě jsme navštívili i obchody, které nás překvapily svým kvalitním zásobováním a docela příznivými cenami.

Sobotní ráno nás přivítalo hezkým mrazivým počasím. Utkání se hrálo od patnácti hodin a proto bylo dostatek na přesun a přírpavu před utkáním. Samotné utkání se hrálo v olympijské hale pro 5 tisíc diváků. V hledišti jich byla ale sotva pětistovka a to jsme zde měli ještě hlasitou podporu čechů žijících a pracujících v Moskvě. Utkání se hrálo v naší režii celý první poločas a podstatnou část poločasu druhého. Pak se ale rozjetý brankostroj Karviné najednou zasekl a nebyli jsme schopni dát v útoku branku. Moskvané ucítili šanci a do té doby odevzdaný tým se semknul a ucítil šanci získat premiérové body ve skupině. To se jim nakonec o jedinou branku podařilo. Karviná v tomto posledním utkání, hlavně v jeho závěru, nedokázala uhájit několikabrankové vedení v průběhu utkání a prohrála i v tomto posledním utkání ve skupině.

Statistiky hráčů


Bohužel statistiky nejsou k dispozici

Statistiky brankářů


Bohužel statistiky nejsou k dispozici

Ohlasy k utkání

Hargaš(Karviná): Títmo utkáním jsme ukončili letošní účinkování v Lize mistrů, které můžeme hodnotit opět pozitivně. V této skupině smrti jsme získali oproti minulé sezóně i jeden bod více. Celkový zisk čtyř bodů je pro klub velkým úspěchem a získané zkušenosti v Lize mistrů se nám mohou hodit nejen v dalších utkání v evropských pohárech, ale hlavně pak v náročných utkání naší soutěže. Děkuji všem hráčům za zvládnutí náročného programu Ligy mistrů i HILv listopadu a prosinci a těším se na to, že si budeme moct teď trochu odpočinout. Je mi líto reprezentantů, kteří se okamžitě zapojují do přípravy na Mistrovství Evropy. Celkově tedy hodnotím letošní boje Karviné v Lize mistrů pozitivně a věřím, že budeme moct naše získané zkušenosti zúročit v příští sezóně, kdychceme opět bojovat o možnost startu v Lize mistrů.