HCB Karviná
Zápasy
ne 29.1.2017 | redakce

Lovosice nám vystavily stopku

Zápasové menu

V semifinále jsme jednoznačně nestačili na tým Lovosic. Zatím co loni jsme stejného soupeře ve finále Českého poháru porazili, včera nám severočeši tuto porážku vrátil i s úroky.

Házenkáři Lovosic se hned na začátku utkání chopili vedení a za celých úvodních třicet minut je nám nepředali. Karviná stále dotahovala soupeřův náskok, který osciloval mezi třemi až pěti brankami. V závěru poločasu se vedení Lovců ustálilo na pěti gólech a se stejnou výhodou odcházeli lovosičtí házenkáři i do kabiny.

Na začátku druhého poločasu začali házenkáři Karviné manko stahovat, ve 36. minutě to bylo jen o tři branky 23:20, Lovci ale nechtěli připustit drama a o dvě minutě později to už zase bylo o pět, o další dvě minuty později dokonce o sedm gólů. Ztráta Karviné narůstala, řada střeleckých pokusů jejích útočníků končila na našem odchovanci v brance Lovosic, brankáři Adamíkovi. Ve 49. minutě narostlo naše manko na deset branek, deset minut před koncem to bylo už o dvanáct gólů 37:25 a závěrečný hvizd měl být pro Karvinou vysvobozením. Lovci trestali chyby v obraně a snadno navyšovali svůj náskok, vedli dokonce o třináct gólů. Karviná manko alespoň kosmeticky upravila, dvě minuty před koncem ale po trefě Jelínka zasvítila na ukazateli čtyřicítka a Lovci po závěrečném hvizdu slavili výhru 41:31.

Statistiky hráčů


Bohužel statistiky nejsou k dispozici

Statistiky brankářů


Bohužel statistiky nejsou k dispozici

Ohlasy k utkání

Milan Berka, trenér FCC Město Lovosice: „Byli jsme favoritem tohoto utkání a jsem rád, že jsme to potvrdili. Přece jenom jsme starší a zkušenější celek, i když nás Karviná Na jejich půdě porazila. Pevně jsme ale věřili, že dnes zvítězíme a že se do hry dostali všichni, to je příjemný bonus. Jsem spokojený, že se všichni z lavičky dostali do hry a každý si odvedl na hřišti díl své kvalitní práce. Na zítřek se moc těšíme. Myslím, že je to snad poprvé, co budeme proti sobě hrát na neutrální půdě, myslím, že fanoušci naši tay udělali dobrou atmosféru a my samozřejmě chceme vyhrát.“

Marek Michalisko, trenér HCB Karviná:
„Propadli jsme v obraně. To, co jsme si připravovali z části nefungovalo, něco kluci neplnili. Udělali jsme příliš mnoho školáckých chyb, s takovými chybami nemůžeme vyhrávat, tolik ztrát balónů… Když pominu neproměňování šancí, kterých dnes bylo zase spousta, nezasloužili jsme si vyhrát. Už dlouho se nám nestalo, že bychom dostali čtyřicet gólů. Lovosice vyhrály zaslouženě. Máme na čem pracovat. Byl to Pohár, za týden začíná extraliga, doufám, že tam to bude zase o něčem jiném.“

Fotogalerie