čt 6.8.2015 |

Pípravné utkání s Povážskou Bystricí jsme zvlládli

V další fázi přípravy se naše družstvo mužů dnes ve středu 5. 8. střetlo s družstvem Povážské Bystrice. První přípravné utkání sehrálo naše družstvo v dopoledních hodinách v 11.00 hod. a odvetu odpoledne v 18.30 hod. V prvním utkání nastoupila obě družstva oslabena o hráče, kteří si plní své pracovní povinnosti. V utkání tak dostali šanci i hráči, kteří jsou věkem ještě starší dorostenci.

Vstup do utkání se nám nevyvedl. Od první minuty hosté udávali tempo hry a přehrávali naše hráče hlavně v osobních soubojích 1 : 1. Do 15 minuty jsme neustále prohrávali rozdílem 1 - 3 branek. Hlavní problém byl v nasazení a agresivitě v obranné činnosti. Hosté nás přehrávali důrazem a agresivitou. Zcela pochopitelně musel následovat oddechový čas, ve kterém jsme si vyříkali naše nedostatky. Hráči pak hráli to co jsme si řekli a otočili výsledek utkání na poločasové vedení 19 : 14! Bohužel vstup do druhého poločasu se nám totálně nepovedl. Hráči zřejmě pod dojmem vysokého vedení polevili jak v obranné, tak v útočné činnosti a hosté našeho laxního přístupu dokonale využili. Do 10 minuty vedli 2 : 9 a otočili výsledek ve svůj prospěch na 21 : 23. Naši hráči kupili technické chyby a nepřesně stříleli. Hosté pak z rychlých útoků tvrdě naše chyby trestali. Po oddechovém času, který musel přijít, se naši hráči vrátili k poctivé hře a otočili výsledek ve svůj prospěch. Těsné vedení pak uhájili a zaslouženě zvítězili o jedinou branku.

Vítězství určitě cenné, ale tvrdě vybojované. Vzhledem k oslabeným sestavám, nesmíme přikládat tomuto zaslouženému vítězství větší váhu. Naši hráči zaslouží velkou pochvalu za svůj výkon.