HCB Karviná
Zápasy
ne 6.10.2019 |

Postupujeme do třetího kola Challenge Cupu!

Zápasové menu

Dnešním vítězstvím jsme ztvrdili postup i když průběh zápasu nebyl vůbec jednoduchý.

Dvojutkáni druhého kola poháru Challenge Cupu s izraelským Holonem jsme dotáhli ke kýženému postupu. Základ k němu jsme položili už včera vítězstvím o pět branek. Dnes jsme mohli tedy nastoupit s vědomím tohoto náskoku. 

Začátek byl podstatně odlišný od toho včerejšího. Holon totiž dnes nastoupil jinak než včera, hrál vabank na hranici tvrdosti. Někdy až za ní. Utkání dost bolelo a mnohdy se mezi hráči na palubovce jiskřilo. Naši hráči se s tím ale vypořádali dobře a nenechali se nějak zaskočit. Svým pohybem a důrazem se prosazoval zejména Dominik Solák, který se nakonec stal i nejlepším střelcem tohoto duelu se sedmi brankami. 

Průběh byl dlouho vyrovnaný. Ve čtyřicáté minutě byl stav 20:20 a přišla rozhodující pasáž.  Během šesti minut jsme si vypracovali pětibrankový náskok. Vedli jsme 25:20 a o vítězství a zejména o postupu bylo v podstatě rozhodnuto. Soupeř ale nic nezabalil, hrál pořád velmi aktivně, vysunul obranu a nedovolil ani nám nijak polevit. Dohrávalo se tak ve vysokém tempu i za již rozhodnutého stavu.

Poslední minutu už si hráči užívali "standing ovation" od velmi slušně naplněné haly. Fanoušci tak poděkovali hráčům za předvedený bojovný výkon a poděkovali za to, že se společně s týmem mohou těšit na další pohárová utkání v rámci třetího kola Vyzývacího poháru.


Statistiky hráčů


Bohužel statistiky nejsou k dispozici

Statistiky brankářů


Bohužel statistiky nejsou k dispozici

Ohlasy k utkání

Dominik Solák, spojka HCB Karviná: "Dnešní utkání bylo asi dramatičtější, než mělo být. Ale na druhou stranu je to možná dobře pro fanoušky, protože pořád bylo o co hrát. A dnes jich zase přišlo hodně a vytvořili skvělou atmosféru a za to jim patří náš velký dík. My si to zkomplikovali sami, měli jsme včera nebo dnes vyhrát větším rozdílem a byl by dříve klid. Dnes se dohrávalo až posledních pár minut trochu s menšími nervy ale Izraelci i přesto hráli naplno pořád."
Marek Michalisko, trenér HCB Karviná:
"Jsme spokojeni s postupem a s tím, že se nám podařilo zúročit to, že jsme hráli dvakrát doma. Ale upřímně - bylo těžší než jsme mysleli. Izraelská házená šla dost nahoru a Holon to jen potvrdil. Jsme rád, že si dnes mohla zahrát celá lavička. A všichni si odvedli své. Dobře zahrál Noworyta nebo Nantl. A v brance nás dnes držel Mokroš, který chytal od začátku až do konce. Takže postup máme, jsme za to rádi a jedeme dál."

Fotogalerie