út 2.2.2016 |

Přes slabší první poločas jsme dokázali postoupit do semifinále ČP

Pokud jsme chtěli doplnit už postoupivší Lovosice, Jičín a Frýdek Místek, museli jsme dnes porazit velmi těžkého soupeře. Los nám totiž přisoudil Gumárny Zubří a ty nikdy nic nedají zadarmo. Dvě třetiny jsme tahali za kratší konec ale nakonec jsme postup přece jen vybojovali.

Utkání začalo, zejména z naší strany, spíše opatrně a dá se říct, že jsme se trochu trápili. V útoku nás držel jen Marek Monczka a v obraně to také nebylo úplně ono. Za ní chytal Kuba Lefan ale příliš se mu nedařilo. Hosté toho využili ve svůj prospěch a v druhé polovině první půle si vybudovali náskok. Mezi 22. a 27. minutou skórovali pětkrát v řadě a do poločasu nám tak utekli na rozdíl čtyř branek.

Ani nástup do druhého poločasu obrat nepřinesl. Spíše naopak. Byli to právě hosté, kteří po dvou trefách utekli na šest branek a s postupem do semifinále to nevypadalo vůbec dobře. Pak se ale začal vývoj utkání obracet. Do druhého poločasu nastoupil na levou spojku Lubo Veřmiřovský a Marek Monczka, který tam odehrál první půlku, se posunul na levou. Tato změna naší hře prospěla. Najednou jsme v útoku dokázali vytvářet větší tlak na obranu soupeře a skórovat. Nyní jsme to byli my, kdo měl navrch a stejně jako Zubří v poločase prvním, jsme dokázali šňůrou pěti branek skóre srovnat.

Hosté už nebyli tak sebejistí jako v předchozím průběhu a začali tvořit chyby. Toho jsme využili a když se rozchytal Kuba Lefan, začali i přítomní diváci fanoušci věřit, že by to mohlo přece jen klapnout. Koncovka patřila nám a po výhře 29:26 jsme přece jen do semifinále postoupili.

Věřme, že nás toto utkání povzbudí před velmi důležitým nedělním zápasem. V 10:30 hodin hostíme na domácí palubovce Jičín a výsledek hodně napoví o tom zda a hlavně z jakého místa postoupíme do play off.

Přijďte nám pomoct k zisku důležitých bodů! Srdečně všechny zveme a těšíme se na Vás.

Andrej Titkov, trenér Zubří: „Nemám rád slovíčka jako bojovnost a srdíčko, protože když jsem na place, tak bych měl prokázat bojovné srdce pokaždé a nezáleží na tom, jestli hraju za Karvinou, Zubří nebo polské Katovice. Ale je fakt, že jsme přestali hrát odvážně a důrazně a to srdíčko tam chybělo. Jsem obrovsky zklamaný, protože první poločas prakticky neměl chybu. Pak jsme začali hrát na můj vkus až příliš technicky a takticky. Přitom když to bylo už jen o dva góly, tak jsme se měli na taktiku vykašlat. V takových případech musí nastoupit bojovnost a odvaha. Je to pro nás další varování, bohužel už několikeré, protože to není poprvé, co jsme takto prohospodařili náskok,“

Roman Farář, vedoucí družstva HCB: Během první půle jsme v tom trošku plácali, ale na mužstvu bylo vidět, že chce. Pak přišel skvělý druhý poločas. Velmi nás těší, že se chlapci nesložili. Pořád se hraje šedesát minut a nepříznivý vývoj nemusí nic znamenat. Ta druhá půle byla úplně jiná, připomnělo mi to ty smolné extraligové zápasy s Duklou a Hranicemi, které nám po stejném průběhu utekly. Tohle nás může jedině povzbudit. V neděli nás čeká v důležitém utkání extraligy konkurenční Jičín a my se před tím zápasem na soupeře skvěle naladili“.