so 19.12.2009 |

Probojovali jsme se do finále ČP.

V dnešním semifinále jsme dokázali porazit loňského vítěze této trofeje a postoupili jsme do finále, kde nás čeká domácí Dukla Praha. Ta porazila Lovosice zaslouženě rovněž rozdílem 5 branek. Finále se hraje zítra v 10:00 a přenáší jej ČT4.

Druhé semifinále Českého poháru slibovalo vyrovnaný duel a minimálně v první půli také zápas tato očekávání splnil. Zubří do zápasu nastoupilo s brankářem Baránkem a v úvodu zápasu se s Karvinou přetahovalo o vedení. Devět minut před koncem dokázala Karviná získat tříbrankový náskok 13:10, ale její soupeř v přesilovce dokázal srovnat a díky výborné dohrávce do obou křídel dokonce získat vedení 14:13. V poločase pak Zubří vedlo 18:16. Do druhé půle poslal trenér Karviné Hanták do branky Lefana a ten se mu za důvěru odvděčil famózním výkonem. Byly to právě zákroky karvinského brankáře, které dokonale otočily stav utkání ve prospěch jeho týmu. Tři chycené sedmimetrové hody a další zneškodněné vyložené šance poslaly Karvinou nejprve do tříbrankového vedení 22:19, později náskok narostl už na 27:20. Nic na tom nezměnil ani oddechový čas Zubří a Karviná po výhře 34:29 postupuje do zítřejšího finále proti Dukle.

Komentář Jozefa Hantáka (trenér Karviné): "zápas byl hraný ve vysokém tempu z obou stran. My jsme se v první půli dokázali dostat do tříbrankového vedení, ale nedisciplinovanost a polevení v obraně, díky kterému se soupeř dostával do zakončení z pozice křídla, umožnil Zubří do poločasu otočit stav utkání. V poločase jsem hráčům zdůraznil, ze kterých pozic soupeř nejvíce hrozí a ve druhé půli jsme se na to také zaměřili. Nejlepší zápas v této sezóně odchytal brankář Lefan, který položil základ naší pozdější výhře. Především ve druhé půli jsme dokázali, že házenou hrát stále umíme, pomohl nám také návrat Ivanova a Šulce do sestavy, se kterými tým získal větší herní jistotu.
Zítra nás ve finále čeká Dukla, která v sezóně utrpěla jedinou prohru a to s námi v úvodu ZUBR Extraligy. Po celý podzim předvádí vyrovnané výkony a v domácím prostředí bude náročným soupeřem. V zápase bude favoritem, ale my se budeme snažit svým sportovním výkonem, abychom diváky dobře naladili před vánočními svátky a předevedli dobrou házenou v posledním zápase tohoto roku."