HCB Karviná
Zápasy
st 23.3.2016 | Martin Ruščin - Karvinský deník

První finále pro házenkáře Baníku

Zápasové menu

Karviná – Úvodní duel finále Českého poháru házenkářů pro sebe rozhodli hráči karvinského Baníku. V páteční odvetě v Lovosicích budou hájit pětibrankový náskok.

Středeční první duel finále nabídl střet dvou týmů, které se potýkají s absencemi v kádru. Domácí ani hosté nemohli postavit hráče, kteří mají vyřízena hostování a v této pohárové sezoně už nastoupili za jiné kluby. „Z toho důvodu jsme nemohli postavit Gelnara, stále nám pak chybí zranění Paululik a Tomáš Mlotek, ten by se už ale v dubnu měl zapojit do zápasů," poznamenal prezident karvinské házené Roman Farář, který jako obvykle vypomáhal v obraně.

A právě obrana byla v první půli karvinskou doménou. Baníkovci předvedli snad nejlepší sezonní poločas, kdy Lovosicím nepovolili dlouhých šestnáct minut skórovat. A také konečných 18 obdržených branek je slušným počinem. Nesla se předzápasová taktika Karviňanů v tomto duchu? „Jednoznačně. Klukům jsme připomínali, že tohle je pohárový dvojzápas, že doma prostě musíme hrát tak, abychom zbytečně neinkasovali. Z toho pohledu splnil poločas přísná měřítka, předvedli jsme výborný výkon," uznal Farář.

Druhá půle už byla horší. Domácí ztratili šestibrankový náskok, naštěstí se nenechali přeskočit a pořád se udržovali ve vedení. „Mohli jsme vyhrát o víc, chtělo to se hecnout a zkusit se vytáhnout třeba o sedm osm branek, ale co se dá dělat. Mladý Plaček zahrál skvěle, byť nějaké šance zazdil, ale na to má při svém mládí nárok. Je z toho pět gólů a nebudeme říkat, že nejsme spokojeni. Zamakali jsme vzadu, osmnáct inkasovaných gólů je dobrých," uznal Farář.

V utkání bylo vidět, že pokud mají gólmani svůj den, jsou schopni vychytat kohokoliv. „Bohužel jsme ve druhé části rozchytali Adamíka (bývalý gólman Karviné – pozn. aut.) a už jsme věděli, že je zle. Pokud chceme proti Lovosicím uspět, nemůžeme si dovolit Adamíka rozchytat," podotkl Roman Farář.

I tak domácím skvěle fungovala hra přes křídla, odkud dávali většinu branek. Několikrát se tam mihnul i Hanisch, klasický pivot, jehož sudí v posledním kole v Hranicích tak nesmyslně vyloučili. Ostatně, rozhodcovská dvojice Horáček – Novotný potvrdila v tomto duelu svou extratřídu. Kéž by se takových dvojic pohybovalo na českých palubovkách víc.

Karviná tedy úvodní zápas zvládla. Pět branek je možná slušný náskok, ale Lovosice jsou doma schopny ho bez problémů zničit. Připomeňme, že v základní části tam Karviná prohrála 20:25. „Však tam také pojedeme s cílem vyhrát. Náš náskok je ošidný, spoléhat na to, že nám bude stačit, to by byla pohárová smrt. Nemůžeme do zápasu jít s tím, že budeme držet náskok pět gólů, budeme hrát normálně na výhru a na co to bude stačit, to se teprve uvidí. A jestli bude stačit den volna? Bude muset. Můžeme to vzít jako generálku na play-off, kde mezi zápasy nebude k dispozici ani ten den volna, protože se bude hrát hned druhý den," zakončil Farář hodnocení první finálové pohárové bitvy.

Statistiky hráčů


Bohužel statistiky nejsou k dispozici

Statistiky brankářů


Bohužel statistiky nejsou k dispozici

Fotogalerie