HCB Karviná
Zápasy
so 10.10.2009 | Lucie Kantůrková

V Rešitě jsme prohráli o osm branek

Zápasové menu

Už první poločas dnešního utkání rozhodl o tom, že odejdeme poraženi. Domácí hráli výborně jak v útoku tak v obraně. Právě svou aktivní a důraznou hrou v obraně nutili naše hráče k technickým chybám a ty pak trestali brankami z rychlých protiútoků. V dalším průběhu sice došlo ke snížení rozdílu ve skóre, ale přesto si vezeme domu 8 brankové manko.

Karvinští házenkáři drželi s domácími krok pouze v úvodu střetnutí. Pak ale začali produkovat velké množství technických chyb, ze kterých soupeř jednoduše skóroval z rychlých protiútoků. Ani obrana Karviné nepracovala příliš dobře a v součinnosti s ní se nedařilo ani brankářům. V polovině první půle vedla Resita rozdílem šesti branek a svoje vedení do poločasu navýšila na devět gólů. I přes znatelnou fyzickou převahu domácích hráčů se Karviné podařilo změnou obrany, kdy ve druhé půli bránila osobně střelce Petrea, snížit náskok soupeře na šest branek, (v 55. minutě 35:29!) ale blíže se bohužel již nedostala. Soupeři výborně fungovala spolupráce spojek s pivotem a po výsledku 40:32 ve prospěch Resity půjde Karviná do odvety s osmibrankovým mankem.

Statistiky hráčů


Bohužel statistiky nejsou k dispozici

Statistiky brankářů


Bohužel statistiky nejsou k dispozici

Ohlasy k utkání

Komentář Jozefa Hantáka: „Přestože jsme podlehli soupeři o osm branek, chceme postoupit do dalšího kola. První půle nám nevyšla podle našich představ, dělali jsme hodně chyb a špatně nám pracovala obrana. Ve druhé půli se tato činnost zlepšila a střelecky nás táhla trojice Petrovský, Hanták a Zdráhala. Podařilo se nám snížit náskok soupeře, ale pak přišly dvě sporné vyloučení a sedmimetrové hody, které Resitě dovolily získat konečný osmibrankový náskok. Vzhledem k tomu, co jsme v zápase viděli a jakou hrou se soupeř prezentoval věřím, že není osmibranková prohra beznadějná do domácí odvety.“