ne 4.12.2022 | jméno neznámé

Vybojovali jsme náskok čtyř branek do odvety v Gračanici

Začátek utkání patřil našim borcům. V sedmé minutě jsme vedli 4:2 a vypadalo to, že utkání nebude nijak chudé na branky. O zápisy ve střelecké listině se postarali zejména Harabiš se Solákem, kteří si nakonec v prvním poločase připsali shodně po čtyřech brankách.

Potom ale byly daleko úspěšnější defenzívy na obou stranách. Naše obrana fungovala opravdu dobře a za ní chytal velmi spolehlivě Martin Galia. Jeho zkušenosti byly znát. Zato naše útočná hra trpěla, vypracovali jsme si šance, ale nemohli jsme se prosadit. Byli jsme schopni spálit i ty nejčistější střelecké pozice.

Hosté tak srovnali a nakrátko se dokonce dostali do vedení 6:7. Poté se obě ofenzivy odmlčely na dlouhých šest minut a až po nich jsme srovnali na 7:7. Do konce poločasu se hrálo vyrovnaně a až v úplné koncovce prvního dějství jsme hostům utekli na dvě branky po přesných trefách Davida Růži.

Druhý poločas nabídl stejnou podívanou jako ten první. Gračanica záhy srovnala a pokračovalo se ve vyrovnaném zápase, který nenabídl zrovna střelecké hody. Střelecky jsme se trápili, pět minut jsme nebyli schopni vstřelit branku, ale ani hostům se nedařilo přes naši výborně hrající obranu prosadit.

Právě obrana se v tomto utkání ukázala být klíčem k úspěchu. Hosté se při naší střelecké impotenci nedostali do trháku a byli jsme to nakonec my, kdo našel střeleckou mušku. Rozstřílel se Dominik Solák, který bral odpovědnost na sebe. Svou dynamikou, bojovností strhl i ostatní k finálnímu náporu a přece jen jsme si vydřeli náskok pěti branek. Ze stavu 14:14 v 35. minutě jsme utekli na 20:15 v minutě padesáté. Tato pasáž se ukázala jako rozhodující, protože jsme si náskok přenesli až do závěru.

Vyhráli jsme o čtyři branky, nedá se zdaleka říct, že je rozhodnuto, nicméně je tento náskok přece jen příslibem k úspěšnému zvládnutí odvety. Ta bude určitě těžká, protože se dá předpokládat v Gračanici hodně bouřlivé prostředí. To naznačila už skupina zhruba čtyřiceti bosenských fanoušků, kteří přijeli podpořit svůj tým k nám do Karviné v prvním utkání.

Michal Brůna, trenér HCB Karviná: „Odehráli jsme snad nejhorší zápas v útoku, kdy jsme neproměnili spoustu šancí i stoprocentních ze šestky. Nevěřím, že můžeme zahrát podruhé v útoku takto. Na druhou stranu jsem opravdu spokojený s obranou. Tam jsme hráče soupeře k ničemu nepustili, byli v útoku bezzubí. Oni teď musí pro odvetu něco vymyslet, u nich to bude ještě těžké, úplně něco jiného než u nás doma.

Matěj Nantl:
„Byl to tvrdý zápas, tyto týmy mají takovou náturu, že jsou tak tvrdí, siloví. Hráli asi to, na co jsme byli připravení z videa. Ničím extra nás nepřekvapili. Je to dobrý tým a bude to u nich těžké. Čtyři góly zas není takový náskok, ale moc šancí jsme nedávali. Mohlo to skončit daleko větším rozdílem a byli bychom v klidu. Když už jsme nedávali šance, tak aspoň v obraně jsme museli zabrat, ta nám šla.“

Damir Doborac, trenér Gračanice:
Postupně jsme se zlepšovali. Ale je škoda, že nám domácí ve druhé půli utekli o pět gólů, doplatili jsme na desetiminutový výpadek. Ten mě hodně mrzí, ale je to teprve první zápas. Pokusíme se to doma napravit. Čtyřgólová ztráta je pro nás pozitivní výsledek před odvetou.“