pá 25.3.2016 |

Získali jsme Český pohár 2015-16!

Dnes jsme zvítězili i v druhém utkání finále Českého poháru proti Lovosicím a stali jsme se tak po sedmé v historii jeho držiteli. Jsme tak jeho nejčastějším vítězem, když jsme předstihli Pražskou Duklu. Ta jej do teď získala šestkrát.

Už před utkáním prohlásil Roman Farář, že do Lovosic pojedeme vyhrát, protože bránit jen náskok, by se nemuselo vyplatit. A s tímto také hráči k zápasu přistupovali. Ale hned od začátku nastoupili lépe do utkání domácí - s velkým důrazem. Dobře bránili a my tak měli problém se prosadit. V desáté minutě byl stav 5:2 v jejich prospěch. Poté jsme ale přece jen našli recept na obranu lovců a dotáhli jsme se. K výbornému výkonu se znovu rozchytal Kuba Lefan a pomohl tak k tomu, že že průběh byl v dalším průběhu velice vyrovnaný.

Domácí stejně jako v prvním finálovém utkání velmi dobře bránili naše pivoty a ti tak měli problém se prosadit. Chyběla nám střelba zdálky a i to přispělo k tomu, že lovosičtí nemuseli obranu vysouvat. To se ale trochu změnilo od 19. minuty, kdy se střelbou zdálky prosadil Jirka Užek z prostoru pravé spojky. Dnes se opravdu rozstřílel a stal se našim nejlepším střelcem. Příjemným překvapením obou finálových utkání se stal mladý Honza Plaček na pravém křídle. Dnes, stejně jako ve středu, dal pět branek. Řadu dalších příležitostí sice neproměnil ale to je při jeho mládí více než pochopitelné. V samotném závěru prvního poločasu došlo bohužel ke zranění Honzy Užeka při kontaktu na brankovišti domácích. Bohužel už pak do hry nezasáhl a my věříme, že jeho zranění nebude vážné a Honza bude pro play off fit. Byla by to pro náš tým velká ztráta.

Poločas skončil ještě 13:12 pro domácí ale brzy po začátku druhého jsme vyrovnali a poté, v 32. minutě, jsme šli i do vedení. To se trefil pěknou střelou Jirka Užek. Až do poloviny druhé půle byla přetahovaná o těsné vedení a domácí se dostávali pod čím dál tím větší tlak. Pokud by totiž chtěli získat pohár, museli by vyhrát o šest branek. Naši hráči ale byli proti a byli to naopak oni, kdo do poslední čtvrtiny zápasu vstoupili lépe. Získali jsme náskok dvou branek a ten jsme udržovali až do samotného závěru.

Velkou bojovností a nasazením v tomto dvojutkání jsme tak získali tuto cennou trofej a postarali se o to, že sezona pro nás skončí určitě pozitivně. Nezbývá než jim poděkovat za příkladný přístup k těmto duelům a také poděkovat Vám, našim fanouškům, kteří jste nás podpořili hojnou účastí nejen v prvním domácím utkání ale i dnes na půde Lovosic.

Vladimír Šuma, trenér FCC Město Lovosice: „Zápas se mi nehodnotí lehce. První poločas jsme z mého pohledu mohli vyhrát vyšším rozdílem. Ze třiceti střel jsme dali pouhých dvanáct gólů. Dnes byl pro nás velmi velkou překážkou Lefan, který dominoval po celé utkání. Naše zakončení bylo žalostné, očekával jsem od některých hráčů trochu větší důraz hlavně v útočné fázi. Své šance jsme si vytvořili, ale proti byl Lefan. Karviná zaslouženě zvítězila.“

Radek Bartošic, trenér HCB OKD Karviná: „Byl to strašně těžký zápas. Věděli jsme, že Lovci budou hrát hodně trpělivě do útoku a budou chtít odskočit hned na začátku. Naši hráči podali vynikající výkon a dodrželi taktiku, kterou jsme jim stanovili. Udrželi koncentraci jak v obraně, tak v útoku, nikam nespěchali. Vždycky jsme byli krok zpět, takže zachovali klidnou hlavu. Utkání i celý pohár jsme ‚urvali‘ i přes zranění, hráči odvedli úžasnou práci.“