HCB Karviná
Extraliga
út 29.11.2022 | Redakce

Šlágr 16. kola Chance Extraligy - proti Zubří už ve středu 30.11.2022!

Vzhledem k tomu, že v sobotu budeme hostit tým RK Gračanica z Bosny a Hercegoviny, budeme utkání 16. kola Chance Extraligy v Zubří předehrávat ve středu.

Duely Zubří s Karvinou jsou neodmyslitelnou klasikou. Přestože se tvrdí, že derby nemá favorita, papírové předpoklady hrají mírně pro Baník Máme zřejmě jednak lepší aktuální formu, ale také už pětkrát po sobě jsme dokázali Robe Zubří porazit. Naposledy v září v dramatickém duelu na domácí palubovce 29:28.

Po sérii utkání s těžkými soupeři jsme v posledních dvou kolech výrazně přehráli Strakonice a Hranice a dostali jsme se zpět na vítěznou vlnu. Po patnácti zápasech máme na kontě 22 bodů, na první Plzeň jich ztrácíme šest. A teď nás čeká opět těká prověrka – derby v Zubří.

„Ve středu nás čeká jeden z těch těžších soupeřů, a ještě k tomu na horké půdě v Zubří. To se teď potýká s marodkou, takže těžko říct v jaké sestavě nastoupí, ale i tak věřím, že to bude zajímavý zápas. Naši fanoušci tam pojedou autobusem a my je nechceme zklamat, takže uděláme maximum abychom si oba body odvezli domů,“ chystá se na atraktivní duel Ondra Skalický.

Zubří nezažívá vůbec dobré časy. V posledních třech utkáních jen remizovalo s Hranicemi, které tak získaly svůj vůbec první bod v letošním ročníku, poté těsně vyhrálo v Jičíně a naposledy prohrálo s předposledními Maloměřicemi, a to o výrazných pět branek. Doma se týmu ale daří, přehrál tam i lídra z Plzně. A právě vlastních fanoušků budou chtít Valaši využít i proti mistrovi. Dorazí však i spousta fanoušků Karviné podpořit své borce.

“Sice je naše vzájemná bilance za poslední dobu velice nepříznivá, chceme potvrdit domácí výkonnost, která je diametrálně odlišná od zápasů venku. Rádi bychom protrhli tu šňůru proher s Karvinou a doufám, že dojde hodně fanoušků a vytvoří tak skvělou kulisu. Jsem rád, že se nám do kádru pomalu vracejí zranění hráči a budeme téměř kompletní,” chystá se na utkání domácí trenér Peter Dávid.

A na utkání se těší i domácí kanonýr Lukáš Mořkovský: „Po třech venkovních zápasech se ukážeme znovu na domácí palubovce proti mistrovi z Karviné. Do zápasu půjdeme určitě pro výhru, potřebujeme nutně body po zaváhání v Maloměřicích. Těšíme se na úžasnou atmosféru, která nás povede kupředu. Můj dům, můj hrad!”