Logo HC Baník Karviná
15.03.2003  |  Libor Kulig

Dělba bodů v Zubří

Ani večtvrtém utkání po sobě venku nedokázala Karviná vyhrát a veze z palubovky posledního Zubří "pouze" bod. Boj o druhou příčku s Duklou stále pokračuje a ztenčil se už pouze na jednobodové vedení Karviné.

27.kolo, sobota 15.3.2003

ZUB
24:24()

Zubří: Řezníček 7, Čejka 5, Kuzo 4, Pavlík 3, Hrstka 2, Kulišťák 1, Hrachovec 1, Bechný 1.

Karviná: Farář 5, Sobol 5, Heinz T. 5, Horák 4, Prokopec 2, Bednařík 1, Vašek 1, Szymanski 1.

Vyloučení: 7/3, 7m hody: 1/1-3/1, Rozhodčí:Dostál-Macharáček, Diváci: 700.
HC ROBE Zubří: Kulišťák, Kuzo, Svak, Hrachovec, Pavlík, Koleček, Čejka, Řezníček, Luňák, Hrstka, Bechný, Křenek, Pernica.

HCB Karviná: Bednařík, Konečný, Prokopec, Titkov, Horák, laclavik, Farář, Slabý, Vašek, Heinz T., Galia, Sool, Szymanski, Mrózek.

Utkání 27.kola HIL začali lépe domácí. Brzy se ujali vedení 3:0 a Karviná dala svou první branku až ve čtvrté minutě. Rychle však dokázala zpřesněnou hrou otočit skóre na svou stranu na ujala se vedení 6:3. Zdálo se, že vývoj utkání převezme Karviná pod svou kontrolu, protože v domácím týmu se to hemžilo neznámými jmény a hráči s mnohem menšími zkušenostmi z HIL než má tým Karviné. Zubří však nechtělo prodat svou kůži lacino a po celý první poločas drželo s Karvinou krok a skóre bylo stále velice vyrovnané. Poločasové vedení Karviné 11:9 dávalo tušit, že i ve druhé polovině utkání se bude hrát zajímavý zápas.

I druhý poločas byl velice vyrovnaný a Karviná vedla stále rozdílem jedné až dvou branek, ale na větší odstup se nebyla schopna, houževnětě hrajícím domácímu družstvu, odpoutat. Pět minut před koncem utkání dokázalo Zubří třemi brankami po sobě otočit skóre na svou stranu a ujalo se vedení 22:21. Karviná dokázala vyrovnat a schylovalo se k dramatu. Zubří mělo dokonce velkou šanci zvýšit své vedení, ale Martin Galia třemi zákroky po sobě podržel Karvinou a tak tato partie byla otevřená do posledních vteřin zápasu. V poslední minutě si vzal minutový time-out domácí trenér Mika. Udělil taktické pokyny, které se jeho hráčům podařilo splnit a Pavel Čejka brankou z křídla zvýšil vedení Zubří na 24:23. Karviná měla na srovnání skóre pouze deset vteřin. Zodpovědnost vzal na sebe kapitán Karviné Roman Farář a z proskoku prostřelil do té doby výborně chytajícího Luňáka a srovnal tak na 24:24 v posledních vteřinách utkání.

Bylo to utkání velice slabé úrovně a doufáme, že si Karviná si vybrala své slabé dny, kdy ze čtyř utkání na púůdě svých soupeřů dokázala získat pouze jediný bod za dnešní remízu v Zubří.

Další utkání hraje karvinský Baník již ve středu 19. března, kdy v karvinksé hale přivítá dosavadní vedoucí celek západní skupiny Interligy, házenkáře Frýdku-Místku. Zápas začíná v 17.30 hodin.