Logo HC Baník Karviná
05.02.2003  |  Libor Kulig

Dramatická dohrávka s dělbou bodů

V dohrávce 13.kola HIL se v tradičním severomoravském derby střetli věční rivalové z posledních tří sezón a ten, kdo si našel ve středeční podvečer cestu do karvinské haly, jistě nelitoval.

13.kolo, středa 5.2.2003

19:19()
FMK

Karviná:Horák 4, Szymanski 4, Prokopec 3, Bednařík 2, Konečný 2, Sobol 2, Laclavik 1, Heinz T. 1.

F.Místek: Kraus 5, Kalous 5, Berka 5, Veselý 3, Dostalík 1.

Vyloučení: 1/3, 7m hody: 4/2-4/2, Rozhodčí: Kohout-Dolejš, Diváci: 1200.
HCB Karviná: Bednařík, Konečný, Prokopec, Titkov, Horák, Laclavik, Farář, Slabý, Vašek, Heinz T., Galia, Sobol, Szymanski, Mrózek.

Pepino SKP Frýdek-Místek: Veselý, Sklenák, Kraus, Lukeš, Valo, Kalous, Kulhánek, Berka, Kejval, Doslatík, Toman, Musil, Bednárek, Oulehla.

V dohrávce 13.kola HIL, které bylo odloženo z důvodu účasti Karviné v Lize mistrů se čekal vyrovnaný boj těchto dvou rivalů ze severu Moravy. V obou sestavách se objevili hráči, kteří v minulých kolech buď nehráli z důvodu nemoci, nebo byli zraněni. V domácím dresu to byli Farář a Vašek a v dresu hostí pak Valo.

Začátek utkání patřil domácím, kteří se ujali vedení 2:0 a do poloviny prvního poločasu si vypracovali postupně vedení 6:3. Pak však Frýdek přidal na důrazu a podařilo se mu otočit skóre ve svůj prospěch a karvinský Baník poprvé v utkání prohrával. To svítila na světlném ukazateli 21. minuta a stav 6:7. S jistotou proměné dva sedmimetrové hody Konečným a pěkná branka Szymanského to byly momenty, kdy opět Karviná nejenže srovnala krok, ale šla i do dvoubrankového vedení. Poločasový výsledek 11:8 byl pro mladý karvinský tým velice lichotivý, ale trenér Nováček nabádal hráče, že ještě je třeba vydržet s nasazením i ve druhém poločase.

Karviná i ve druhém poločase pokračovala v líbivé hře a stále si udržovala mírný náskok, který narost v polovině druhého poločasu až na rozdíl čtyř branek 17:13. Jenže Frýdek má kvalitní družstvo s mnoha vyzrálými hráči a ač se ani na okamžik na hřišti neobjevil Valo, který nebyl ještě zcela zdravotně v pořádku, dokázal se opět přiblížit Karviné na rozdíl jediné branky. Deset minut do konce zápasu na stav byl 18:17. Drama pokračovalo. Karviná několikrát dokázala v obraně získat míč, ale stále se nedařilo odskočit Frýdku-Místku na více než jednu branku. Konečně se to podařilo pět minut před koncem utkání a za stavu 19:17 pro domácí mohl dokonce Baník ještě zvýšil své vedení, ale střídající brankář Kulhánek, který nahradil do té doby výborného Musila se chtěl jistě předvést nejen trenéru Trtíkovi a chytil nekolik vyložených šasncí karvinským střelcům. I domácí brankář Galia pochytal několik těžkých střel a tak skóre nenarůstalo. Do konce utkání chyběly tři minuty a Frýdek-Místek brankami kalouse a Veselého srovnal stav na 19:19. V posledních minutách nařídili rozhodčí sedmimetrový hod proti brance hostí i proti brance domácích, ale ani Konečný za Karvinou ani Berka za F.Místek nebyli úspěšní a tak stále svítil nasvětelné tabuli stav 19:19. V poslední minutě si vzal trenér hostí Trtík time out. Frýdek rozehrál poslední útok, ale o možnost vstřelit vítěznou branku se připravil technickou chybou. Karviná stačila ještě rozehrát poslední útok a po přihrávce na pivota střílející Bednařík sice vsítil branku, ale před tím již bylo pískáno. Rozehrával se tak pouze devítimetrový hod, ale stav se již nezměnil a proto se obě družstva podělila za předvedený výkon o body spravedlivou remízou.

Ohlasy trenérů

Nováček (Karviná): Vždy když v domácím prostředí příjdeme o byť jen jeden bod, nejsem spokojen. Mladí hráči budou muset i nadále na sobě tvrdě pracovat, aby zvládli psychickou i fyzickou zátěž v tak těžkých utkáních jakým bylo to dnešní a jaká nás ještě čekají. Stále pracujeme za pochodu na fyzické kondici. Navíc Farář i Vašek dnes hráli ještě nedoléčení.

Trtík (F.Místek):V dnešním utkání jsem spokojen se ziskem bodu. V této sestavě ve které jsme nastoupili jsem čekal takové dramatické utkání a divák si jistě přišel na své.