so 31.8.2002 | Libor Kulig

Prohra Karviné ve Frýdku-Místku

Házenkáři Karviné nastoupili ke svému premiérovému utkání 3.ročníku HIL s dorostenci.

Karviná ve svém premiérovém utkání nastoupila v sestavě ve které chyběly všechny opory základního kádru včetně špílmachra Radčenka. Ti co je zastoupili, hráči karvinského mistrovského dorostu, si vedli od úvodních minut velice dobře. Na zateženou obranu Frýdku-Místku se střelecky prosazoval hlavně Horák, ale i ostatní hráči si dokázali vypracovat takové příležitosti, že v poločase svítil na světelné tabuli příznivý stav skóre pro Karvinou 13:11. Hra Frýdku postrádala jiskru a nápad a naopak mladí karvinští hráči se nezalekli frýdeckých hvězd včele s Berkou a Valem.

V poločase trenér Hargaš přímo na palubovce frýdecké haly rozdával pokyny do druhé půlky utkání. Bylo jasné, že i trenér Trtík provede takové taktické změny, že bude chtít otočit skóre na svou stanu.

Úvod druhého poločasu ale stále měli v režii karvinští mladíci. Teprve od poloviny druhého poločasu, šňůrou čtyř branek po sobě dokázali frýdečtí hráči otočit výsledek. Navíc nezkušenost a menší fyzická připravenost karvinských dorostenců byla vodou na mlýn Frýdku, který se ujal vedení a dělal vše pro to, aby dotáhl utkání do vítězného konce. Karvinští mladíci ještě jednou zvedli hlavy a snížili náskok domácích na rozdíl tří branek. Závěr ztkání však patřil Frýdku. Konečný stav utkání 25:18 je pro karvinské dorostence příjemným výsledkem a dokázali nejen karvinským fanouškům, kterých se zde opět přijel podívat plný atubus, ale i sami sobě, že jsou právem na soupisce prvního družstva Karviné a možná již v krátké době budou někteří z nich pravidelně dostávat příležitost v utkáních HIL.

Pelech(Karviná): Přijeli jsme do Frýdku s takovou sestavou, kterou jsme v tuto chvíli považovali za tu pro nás nejlepší. Soutěž teprve začíná. My máme širokou soupisku a hcceme vyzkoušet všechny hráče. Pro nás je prioritou Liga mistrů, ne kterou chceme být dobře připraveni. Proto dnes dostali příležitost mladí hráči a chtěl bych jim za předvedený výkon poděkovat. Určitě byli vyrovnaným soupeřem frýdeckému družstvu.

Trtík(F.Místek): Mám radost z toho že jsme toto derby zvládli a vyhráli. Chápu Karvinou že se její myšlenky ubírají hlavně k Lize mistrů a jsem rád, že jsem z jejich talentované líhně mládeže viděl další pro mne doposud neznámé hráče. Mají ty nejlepší předpoklady pro další růst a těším se, že i naš mládež bude snad brzy ravidelně doplňovat naše první družstvo.