Logo HC Baník Karviná
31.08.2002  |  Libor Kulig

Prohra Karviné ve Frýdku-Místku

Házenkáři Karviné nastoupili ke svému premiérovému utkání 3.ročníku HIL s dorostenci.

2.kolo, sobota 31.8.2002

FMK
25:18()

F.Místek: Berka 6, Kraus 6, Valo 4, Sklenák 3, Kalous 3, Veselý 1, Lukeš 1, Krahulík 1.

Karviná: Horák 7, Szymanski 3, Bednařík 2, Laclavik 2, Toms 2, Sobol 1, Mrózek 1.

Rozhodčí: Kohout-Dolejš, Vyloučení: 5/6, 7m hody 4/2 - 2/0, Diváci: 250.
Pepino SKP Frýdek-Místek: F.Místek: Meluš, Adamčík T., Veselý, Sklenák, Kraus, Lukeš, Valo, Kalous, Berka, Kejval, Dostalík, Krahulík, Straka, Musil.

HCB Karviná: Karviná: Liszok, Bednařík, Konečný, Titkov, Horák, Laclavik, Toms, Sobol, Szymanski, Krzyzecki, Brůna R., Mrózek.

Karviná ve svém premiérovém utkání nastoupila v sestavě ve které chyběly všechny opory základního kádru včetně špílmachra Radčenka. Ti co je zastoupili, hráči karvinského mistrovského dorostu, si vedli od úvodních minut velice dobře. Na zateženou obranu Frýdku-Místku se střelecky prosazoval hlavně Horák, ale i ostatní hráči si dokázali vypracovat takové příležitosti, že v poločase svítil na světelné tabuli příznivý stav skóre pro Karvinou 13:11. Hra Frýdku postrádala jiskru a nápad a naopak mladí karvinští hráči se nezalekli frýdeckých hvězd včele s Berkou a Valem.

V poločase trenér Hargaš přímo na palubovce frýdecké haly rozdával pokyny do druhé půlky utkání. Bylo jasné, že i trenér Trtík provede takové taktické změny, že bude chtít otočit skóre na svou stanu.

Úvod druhého poločasu ale stále měli v režii karvinští mladíci. Teprve od poloviny druhého poločasu, šňůrou čtyř branek po sobě dokázali frýdečtí hráči otočit výsledek. Navíc nezkušenost a menší fyzická připravenost karvinských dorostenců byla vodou na mlýn Frýdku, který se ujal vedení a dělal vše pro to, aby dotáhl utkání do vítězného konce. Karvinští mladíci ještě jednou zvedli hlavy a snížili náskok domácích na rozdíl tří branek. Závěr ztkání však patřil Frýdku. Konečný stav utkání 25:18 je pro karvinské dorostence příjemným výsledkem a dokázali nejen karvinským fanouškům, kterých se zde opět přijel podívat plný atubus, ale i sami sobě, že jsou právem na soupisce prvního družstva Karviné a možná již v krátké době budou někteří z nich pravidelně dostávat příležitost v utkáních HIL.

Ohlasy trenérů

Pelech(Karviná): Přijeli jsme do Frýdku s takovou sestavou, kterou jsme v tuto chvíli považovali za tu pro nás nejlepší. Soutěž teprve začíná. My máme širokou soupisku a hcceme vyzkoušet všechny hráče. Pro nás je prioritou Liga mistrů, ne kterou chceme být dobře připraveni. Proto dnes dostali příležitost mladí hráči a chtěl bych jim za předvedený výkon poděkovat. Určitě byli vyrovnaným soupeřem frýdeckému družstvu.

Trtík(F.Místek): Mám radost z toho že jsme toto derby zvládli a vyhráli. Chápu Karvinou že se její myšlenky ubírají hlavně k Lize mistrů a jsem rád, že jsem z jejich talentované líhně mládeže viděl další pro mne doposud neznámé hráče. Mají ty nejlepší předpoklady pro další růst a těším se, že i naš mládež bude snad brzy ravidelně doplňovat naše první družstvo.