Logo HC Baník Karviná
27.09.2004  |  Hansel Radim

Těsná prohra v Zubří.

Ve velice vyrovnaném a divácky atraktivním utkání byli nakonec šťastnější domácí hráči.

5.kolo, sobota 25.9.2004

ZUB
29:28()

Zubří: Řezníček 9/1, Mičkal 7, Kyryljuk 3, Hrachovec 3, Spuchlák 2, Opálka 1, Hrstka 1, Titkov 1, Kulišťák 1, Říha 1.

Karviná: Kust 9, Horák 6, Bednařík 3, Szymanski 3, Zdráhala 2, Mrózek 2, Laclavik 1, Sobol 1, Požárek 1.

Vyloučení: 7/6, 7 m hody: 5/2 - 1/0, Diváci: 800, Rozhodčí: Karlubík, Struhár.
HC ROBE Zubří: Luňák, Krupa - Řezníček, Plšek, Kulišťák, Kyryljuk, Pernica, Titkov, Hrachovec, Mičkal, Spuchlák, Říha, Hrstka, Opálka.

HCB Karviná: Putera, Láníček - Bednařík, Prachař, Kichner, Horák, Laclavik, Kust, Zdráhala, Sobol, Szymanski, Brůna, Mrózek, Požárek.

Začátek první půle patřil karvinským hráčům, kteří si vypracovali tříbrankové vedení, několika vynikajícími zákroky se blýskl Miloš Putera. Domácí vsítili první branku až v sedmé minutě, ovšem v polovině poločasu byl již stav vyrovnaný 6:6. Obě mužstva byla výborně připravena a nepouštěla svého soupeře k jeho největší zbrani, rychlým protiútokům. I přes jednostranné posuzování pasívní hry ze strany rozhodčích v neprospěch hostů si Karviná udržovala jednobrankové vedení, které však hosté smazali sérií čtyř přesných zásahů a do kabin se šlo za stavu 16:13 pro Zubří.

Z počátku druhého poločasu domácí zvýšili náskok až na pět branek, ovšem zlepšenou hrou hosté tento rozdíl ihned smazali a v 10. minutě byl stav vyrovnaný 20:20. Pak již ani jedno z mužstev nepustilo svého soupeře do více než jednobrankového vedení. Až v závěru vedlo Zubří o dvě branky 28:26, který však karvinští smazali. V předposlední minutě poslal domácí opět do vedení Spuchlák, hosté v poslední minutě vyrovnali Kustem, ovšem rozhodčí tento gól nepochopitelně neuznali, a tak se domácí mohli radovat z výhry.

V dresu domácích podal výborný výkon brankář Luňák, střelecky se dařilo Řezníčkovi s Mičkalem. Karviná se opírala o střelecky disponovaného Kusta s Horákem.