ne 17.12.2023 | Redakce

​Jasná záležitost. Karviná doma smetla poslední Maloměřice

Karviná ve svém posledním extraligovém zápase letošního kalendářního roku doma přivítala Maloměřice. Baník potvrdil roli favorita a vyhrál o 16 branek.

Baník v úterý padl v Zubří a utrpěl druhou extraligovou porážku v sezoně. Proti posledním Maloměřicím se ale svěřenci trenéra Michala Brůny vrátili zpátky na vítěznou vlnu.

Do utkání lépe vstoupil hosté, kteří se v první minutě dostali do vedení. Na to sice rychle odpověděl Patzel, Maloměřice pak ale odskočily ještě několikrát. Karvinští házenkáři ovšem vždy rychle zareagovali a v desáté minutě, po gólu Růži, poprvé vedli.

V té době to bylo 5:4. Za pět minut se Růža prosadil znovu – tentokrát už ovšem dával na 10:4. Následně dostal červenou kartu hostující Pavlov a skóre narůstalo dál.

Série Maloměřic bez vstřelené branky trvala déle než jedenáct minut. V 19. minutě Koubek dával na 5:12 z hostujícího pohledu, pak ale zase úřadovala Karviná, která soupeři „sypala" jednu branku za druhou.

V závěrečných sedmi minutách první půle dali domácí pět gólů za sebou a do kabin šli s pohodovým náskokem 20:6. Po změně stran skóre ještě narostlo, trefili se Živanov, Ptáčník a Růža a bylo to už o 17 branek.

Až pak se více začaly prosazovat i Maloměřice, které ve druhém poločase daly třináct gólů. Karviná si ovšem pohodový náskok hlídala, vyhrála s přehledem 35:19 a minimálně do neděle se dostala na první místo tabulky.