so 30.3.2024 | Redakce

​Karviná slaví postup do semifinále, v Brně proměnila první mečbol

Házenkáři karvinského Baníku jsou v extraligovém semifinále. V pátek potřetí porazili Brno a čtvrtfinálovou sérii ovládli jasně 3:0 na zápasy.

Zatímco v prvním domácím duelu Karviná vyhrála jasně, ve druhém utkání se na vítězství nadřela. V Brně však potvrdila roli favorita, zvítězila 32:27 a je v semifinále.

Skóre pátečního duelu otevřel v první minutě domácí Stein, na druhé straně ovšem rychle odpověděli Patzel, Nantl a Živanov. Baník si udržoval náskok a v jedenácté minutě vedl po další brance Nantla už 7:3.

V závěrečné pětiminutovce první půle se Kénik dostal na dostřel dvou branek, Karviná ale velmi dobře zvládla koncovku poločasu – v poslední minutě se dvakrát trefil Solák a hosté šli do kabin s náskokem 15:11.

Hned po změně stran se prosadil taky Harabiš a bylo to už o pět gólů. Brněnský celek nedokázal zareagovat a poté, co se v 37. minutě trefil i brankář Mokroš, to bylo už 20:13 pro Baník.

Následně se sice dvakrát prosadil domácí Kocich, vzápětí se ale nechal vyloučit brněnský Kolečkář a Karviná přesilovku dokázala využít.

Červenou kartu pak viděl za tři dvouminutové tresty i hostující Užek, Baník ale žádné drama nepřipustil a směřoval k postupu. V koncovce napadalo ještě několik gólů na obou stranách a pak už vypukly oslavy postupu. Ty si karvinští házenkáři užili společně s početnou výpravou svých fanoušků, kteří v hale vytvořili velmi dobrou atmosféru.